Ботев победи с 2:1 ЦСКА, Кайзер спаси фалшива дузпа накрая (СНИМКИ И ВИДЕО)

„Жълто-черните“ запазиха шансове да четвъртото място, Лудогорец официално е шампион

Ботев (Пловдив) спечели с 2:1 домакинството си на ЦСКА-София в мач от 32-ия кръг на Първа лига и се доближи на шест точки от четвъртото място, което е твърде вероятно да даде право на участие в бараж за Лига Европа. Жоао Пауло(31) и Стивън Петков (55) вкараха за канарчетата, а между двете попадения за „червените“ се разписа Хеан Бланко (48).

Гостите можеха да стигнат до равенството в 94-ата минута, когато получиха много спорна дузпа, но Бланко я пропиля, а вратарят Даниел Кайзер със спасяването си стана един от героите на мача.

В другия мач днес Левски победи като гост Берое с 4:0 и се изкачи на третото място във временното класиране с 57 точки, с 2 повече от старозагорци. До края на плейофите в първата шестица остават още четири кръга.

Поражението на „армейците“ пък узакони 7-ата поредна титла на Лудогорец. Разградчани водят с 13 точки пред ЦСКА-София и са недостижими на върха, тъй като до края на шампионата остават само четири кръга.

Феновете на „канарчетата“ хвърлиха карамфили секунди след началния съдийски сигнал в знак на протест срещу съдийството по време на 1/2-финалната среща реванш от турнира за купата на България срещу Славия.

Жоао Пауло изведе „канарчетата“ напред в резултата в 32-ата минута. Бразилецът се възползва от грешка на Николай Бодуров и очи в очи с Черниаускас не сгреши за 1:0.

Гостите изравниха в началото на второто полувреме чрез Жан Карлос Бланко, който се разписа с глава след центриране от свободен удар за 1:1.

В 55-ата минута Стивън Петков завърши с красив гол от воле страхотна комбинация между Жоао Пауло и Йордан Минев за 2:1.

Тодор Неделев и Жоао Пауло пропуснаха да решат мача, след като и двамата пропуснаха по веднъж останали сами срещу вратаря на ЦСКА.

Драмата настъпи в последната минута на продължението на мача, когато реферът Драгомир Драганов отсъди спорна дузпа за гостите за игра с ръка на Йордан Минев на голлинията, за което защитникът на Ботев получи и директен червен картон.

С блестящо спасяване обаче полският вратар Даниел Кайзер, който бе титуляр днес под рамката, парира удара на Бланко от бялата точка и спаси трите точки за Ботев.

Снимки: botevplovdiv.bg