Ботев победи Славия с 2:1, всичко ще се реши в реванша (ВИДЕО)

Бултрасите за малко да нахлуят при отменен гол на Стивън Петков, „канарчетата“ пред лишаване от домакинство

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Славия в първи мач от 1/2-финалите в турнира за купата на България, който се игра пред пълен стадион в „Коматево“. „Канарчетата“ поведоха с два гола на Жоао Пауло и Дуде Ндонгала до 23-ата минута. Гостите намалиха чрез Иван Минчев в 31-ата минута.

„Жълто-черните“ пропиляха още няколко добри положения, а две попадения на Стивън Петков правилно бяха отменени поради засади. Решението на съдията Валентин Железов обаче предизвика напрежение на трибуните, мачът бе прекъснат за 2-3 минути, а феновете за малко да нахлуят на терена. Това може да доведе до лишаване от домакинство, респективно игра без публика за „канарчетата“.

Това се повтори и в даденото от рефера 6-минутно продължение, когато Стергиакис пак изпусна топката, Петков вкара от легнало положение, но голът отново бе отменен поради засада.

В края „белите“ можеха да си тръгнат дори с равен, но шут на Галин Иванов в 94-ата минута профуча покрай гредата.