Ботев продължава без загуба тази година, взе точка от мача с Берое (ВИДЕО)

Берое и Ботев Пловдив завършиха с равенство в поредната Битка за Тракия.

Мачът от 28-ия кръг на Първа лига приключи с резултат 1:1.  Много пропуснати положения имаха и двата отбора по време на срещата.  „Канарчетата“ обаче изиграха добър мач само три дни след тежкия и изтощителен сблъсък за Купата срещу Черно море. Момчетата в жълто-черни екипи създадоха няколко отлични възможности за гол, като на два пъти и гредите помогнаха на старозагорци.

Първото полувреме премина при резултат 0:0.  Ботев пропусна да открие още в самото начало, когато само 80 секунди след първия съдийски сигнал Тодор Неделев намери с меко центриране Антонио Вутов, който от отлична позиция не успя да нанесе добър удар с глава и пропиля страхотна възможност да даде ранен аванс.

Последваха няколко напрегнати ситуации пред вратата на Даниел Кайзер, като първата от тях бе в 9-ата минута, когато Кристиан Димитров изчисти лошо топката и тя кацна върху напречната греда. В 17-ата Димитър Пиргов се намеси решително при опасна атака на домакините.

В последната минута на полувремето Тонев сътвори истинско зрелище, след като преодоля няколко състезатели на Берое и с мощен шут от над 20 метра разтресе левия страничен стълб на беройската врата. Малко преди тази ситуация Николай Киров бе принуден да замени поради контузия Димитър Пирговс Костадин Ничев.

Първият гол падна във втората половина – 20 минути преди края на мача. Тогава Педро Еуженио вкара гол за Берое.

Само три минути по-късно, в 73-та минута, Тодор Неделев изравни от дузпа, която бе отсъдена от съдията заради играта с ръка на Ерол Алкан в наказателното поле на Берое.

След този резултат двата отбора запазват позициите си в класирането, като Ботев продължава да бъде на 4-то място с 47 точки.