Ботев разби Марица с 6:0 в контрола (ВИДЕО)

Ферарио Спасов отново използва сплав от опит и юноши, Никола Илиев бе наблюдаван от пратеници на холандския Аякс

Ботев (Пловдив) победи Марица с 6:0 в първата си контрола от зимната подготовка. Двубоят се игра на базата на „канарчетата“ в Коматево.

Сред титулярите за „канарчетата“ попаднаха младоците Станислав Работов, Бисер Бонев, Станислав Шопов и Никола Илиев. Последният бе гледан на живо от пратеници на холандския Аякс.

Играчите на Ботев имаха пълно надмощие и с лекота се справиха със съперника си. Александър Тонев откри резултата в 4-ата минута, а Филип Филипов покачи на 2:0 в 21-ата минута. Младият талант Станислав Шопов вкара третия гол за „жълто-черните“ в 31-ата минута, а минута преди почивката Лъчезар Балтанов беше точен за 4:0.

През второто полувреме в игра за Ботев влязоха няколко футболисти от школата на клуба.

В 79-ата минута Димитър Тонев се разписа за 5:0, а Стефан Попов фиксира крайното 6:0 при неофициалния си дебют за представителния тим.

„Канарчетата“ ще отпътуват за Турция в ранните часове на 16-и януари (четвъртък), където в курорта Алания ще проведат зимния си лагер.

Стартов състав на Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Станислав Работов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Александър Тонев, Бисер Бонев, Никола Илиев.

След края на контролата стана ясна и групата на Ботев за лагера в Алания. Пловдивчани потеглят за турския курорт с група от 22 футболисти.