Ботев разби с 4:0 Оборище и е на 1/8-финал за Купата на България (ВИДЕО)

Попадения на Димитър Тонев, Атанас Илиев и два гола на новото попълнение Салиф Сисе пред празните трибуни на „Орчо Войвода“

Ботев (Пловдив) се разправи категорично с Оборище (Панагюрище) и срази „войводите” с 4:0 при гостуването си. „Канарчетата” не оставиха никакви съмнения, че са далеч по-класният отбор сравнение с опонента си и продължават към 1/8-финалите за Купата на България. Димитър Тонев откри резултата в осмата минута, а Атанас Илиев удвои в 28-ата. През второто полувреме дойдоха нови два гола за пловдивчани, като и двата бяха дело на резервата Салиф Сисе (69, 78) – първи за новото попълнение с екипа на „канарчетата“. Двубоят се изигра без публика по нареждане на кмета на Панагюрище.

Още във втората минута Атанас Илиев нацели напречната греда на вратата на Гумиеро, а малко по-рано Неделев създаде опасност за вратата на Оборище, но стражът отби удара.

В 8-ата минута Тонев излезе на чиста позиция, след като изпревари бранителите на домакините и не остави шанс на вратаря на домакините, за да изведе „канарчетата“ напред в резултата. Малко по-късно Тодор Неделев стреля добре от пряк свободен удар, но вратарят спаси, а също точен удар на Илиев беше спасен от Гумиеро.

Оборище опита опасна атака в 21-ата минута, но след центрирането в наказателното поле не се стигна до опасност за Георгиев. Три минути по-късно след удар на Илиев и намеса на Гумиеро топката се удари от гредата и не пожела да влезе в мрежата.

Все пак логичното се случи и в 28-ата минута Атанас Илиев засече центриране от корнер и направи резултата 2:0 в полза на Ботев (Пловдив).

В 53-ата минута центриране на Маркес в наказателното поле на Ботев намери Тачев, който стреля, но топката се отклони от Работов и излезе в корнер. Домакините имаха претенции за дузпа след центрирането от корнера, тъй като Атанас Илиев вдигна доста високо крака си срещу съперник, но съдията прецени, че нарушение няма. Пет минути по-късно удар под напречната греда на Илиев накара Гумиеро да боксира ефектно в корнер. Малко по-късно топката се отклони от страничния стълб на вратата на Георгиев след опит на Маркиньос да изчисти кълбото.

В 69-ата минута влезлия като смяна Салиф Сисе реализира третия гол за Ботев. Вторият гол за Салиф Сисе и четвърти за Ботев дойде в 78-ата минута, когато нападателят получи перфектен пас отдясно в наказателното поле и от няколко метра матира Гумиеро – 4:0 за пловдивчани.

До края на срещата в Панагюрище нямаше кой знае колко сериозни ситуации и срещата завърши с успех за „канарчетата“ – 4:0.