Ботев разби Витоша с 3:0, Тодор Неделев с хеттрик (ВИДЕО)

Димитър Пиргов бе изгонен с директен и много спорен червен картон за нарушение срещу Наско Милев

Ботев (Пловдив) разби Витоша (Бистрица) с 3:0 в последен мач от 19 кръг на Първа лига. Голямото шоу направи Тодор Неделев, който реализира хеттрик по невероятен начин. Така „канарчетата“ отново излязоха на четвъртото място с актив от 35 точки, с 2 повече от Берое.

Тодор Неделев започна рецитала си в 24-ата минута като не остави никакви шансове на вратаря Николай Георгиев. Густаво Афонсо проби и центрира, Неделев си нагласи топката и я прати в горния десен ъгъл.

31-ата минута отново звездата на „жъто-черните“ удвои с неспасяем удар извън наказателното поле. Неделев оформи своя хеттрик в 45-ата минута с невероятен удар от фаул. Така националът вече има 9 попадения от началото на сезона.

В 41-ата минута пък Димитър Пиргов получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Наско Милев пред наказателното поле. Повторенията обаче показаха, че нарушението му е доста спорно.

След почивката отборът на гостите опита да направи натиск, но напълно неуспешно. Удар с глава на Стивън Петков пък бе избит от голлинията, а малко преди края Филипов стреля неточно от удобна позиция.

Наставникът на Ботев (Пловдив) Николай Киров трябваше да прекроява състава си, след като на загрявката травма получи Серкан Юсеин. Неговото място зае младокът Васил Шопов. Като титуляр започна Лъчезар Балтанов, който бе заменен в 74-ата минута и бе запазен за гостуването в последния кръг за годината срещу ЦСКА. мачът е в неделя от 17:30 часа.