Ботев с 0:0 като гост на Локо (Сф), много пропуски и пред двете врати (ВИДЕО)

Октавио удари греда, „канарчетата“ слязоха на четвъртата позиция

Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в среща от 13-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на Националния стадион „Васил Левски“.

Въпреки нулевото равенство, двата тима направиха много интригуващ сблъсък. Общо към двете врати бяха отправени 16 точни удара.

През първата част с пропуски за пловдивчани се отчетоха Маркиньос и Бароан, а след почивката Тонев и Неделев също се отчетоха с опасни удари.

За домакините Октавио нацели гредата, а Мики Орачев и Александров пропуснаха от чисти позиции.

Така възпитаниците на Азрудин Валентич отстъпиха с една позиция и вече са на четвърто място във временното класиране с актив от 22 точки и все още без победа като гости. Те обаче прекъснаха негативната си серия след загубите от ЦСКА и Лудогорец.