Ботев с инфарктно 2:0 срещу Септември (ВИДЕО)

Влезлите на смяна младоци Васил Шопов и Иван Василев донесоха успеха в добавеното време, Вутов пропусна дузпа, червен картон за Стилиян Николов

Ботев (Пловдив) постигна инфарктна победа с 2:0 срещу Септември в мач от 15-ия кръг на Първа професионална лига, като и двата гола дойдоха след 90-ата минута.

В герои се превърнаха влезлите като резерви Васил Шопов и Иван Василев, които реализираха попаденията и възнаградиха усилията на съотборниците си.

Ботев бе по-силният отбор през целия двубой, но така и не намираше начин да намери вратата на съперника. В същото време пък Септември осъществяваше опасни контри и със сигурност ще съжалява, че не успя да издържи още няколко минути.

През първото полувреме пропуски за „канарчетата“ направиха Тодор Неделев, Стивън Петков, Лъчезар Балтанов и Димитър Пиргов. Трябваше да се стигне до добавеното време на мача, когато влезлият на мястото на Диого Кампос младок Васил Шопов увенча усилията на съотборниците си за 1:0 след удар с бедро. Отлична асистенция му направи Тодор Неделев.

Веднага след това домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Стилиян Николов изби топката с ръка от голлинията и получи директен червен картон. Антонио Вутов обаче начели страничния стълб от бялата точка преди Иван Василев да я засече в мрежата. Това бе първи гол за юношата в мъжкия футбол. Той замени в 90-ата минута Стивън Петков.

„Мачът се каза доста тежък. През първото полувреме не направихме почти нищо. Съперникът игра добре в защита и ни затрудни максимално. През втората част заиграхме по-добре. Най-важното е, че проявихме търпение. Не разполагаме с много голям избора на офанзивни футболисти на резервната скамейка. С травми са Васил Шопов и Густаво Афонсо. Нормално е да разчитаме на нишите юноши. Радвам, се че младият Иван Василев отбеляза гол. Дано този мач му помогне, но трябва да запази главата си чиста. Няма да коментирам селекцията ни, информациите за нея са спекулации“, заяви Николай Киров след мача.