Ботев с нещастна загуба на „Герена“ след автогол (ВИДЕО)

Бултрасите пребиха полицай, трима са в ареста

Левски победи Ботев с 1:0 в среща от 21-ия кръг на Първа лига. Двата тима удариха по една греда – Неделев за гостите в 12-ата минута и Антонио Вутов в 66-ата и мачът вървеше към равенство, когато две минути преди края на мача Пламен Димове прати топката в собствената си врата, след като подложи крак при центриране на Прохазка.

Така Левски запази разликата от 8 точки от ЦСКА и е на трето място в класирането след 19-ата поредна домакинска победа над Ботев. Пловдивчани са на пето място на 10 точки от Левски.

Лидер отново е Лудогорец, който разби с 4:1 Славия.

В същото време стана ясно, че феновете на Ботев са пребили полицай при сбиването пред бирария „Халбите“. Случаен минувач започнал да снима как бултрасите хвърлят бомбички и също пострадал.

Дошлата полиция влязла в битка с феновете, като трима от тях също са в болница под полицейска охрана и след това също ще лежат в ареста и ще бъдат съдени по бързата процедура.