Ботев сънува Лига Европа след 1:0 над Черно море! (ВИДЕО)

Антонио Вутов герой на мача след красив гол след бомбен удар с левия крак, „канарчетата“ очакват съперника си за баража, Тодор Неделев не е отказвал на Трабзонспор

Ботев (Пловдив) спечели с 1:0 срещу Черно море и продължава да мечтае за Лига Европа. На 19 юли „канарчетата“ ще играят бараж за Лига Европа с третия в крайното класиране на efbet Лига.

Антонио Вутов вкара единствения гол на стадион „Тича“ в 54-ата минута. Той се разписа с фамозен диагонален шут, при който топката срещна гредата преди да влезе във вратата на Митрович.

Очаквано гостите влязоха с по-голямо самочувствие в мача, най-вече заради кадровите проблеми на „моряците“. Домакините бяха принудени да заложат да доста от своите юноши, тъй като почти всичките им титуляри са с коронавирус. Часове преди мача стана ясно, че положителни проби са дали още Хантакиас и голмайсторът на тима Исмаил Иса, което допълнително утежни положението на варненци. Въпреки това те се бориха мъжки и при малко повече късмет резултатът можеше да е друг.

Двата отбора бяха и без треньорите си. Илиан Илиев също е болен, а Ферарио Спасов беше наказан, след като получи червен картон срещу Етър.

Още в 7-ата минута „канарчетата“ можеха да поведат, но вратарят Митрович и десният стълб не позволиха топката да влезе във вратата. Капитанът Тодор Неделев шутира по земя, стражът на домакините плонжира и отклони топката в гредата. 8 минути по-късно Антонио Вутов бе изведен отлично от Шопов, но диагоналният му шут мина покрай вратата.

В началните минути опитите на Черно море да стигне до гол се изчерпаха с два неточни удара на Матиас Курьор. Точно той обаче бе много близо да прониже вратата на гостите в 28-ата минута, когато получи подарък от Филип Филипов, но не можа да преодолее Янко Георгиев.

До края на първата част пред Ботев се откриха още две възможности, но първо Неделев стреля над вратата, а три минути преди почивката Джонатан Перейра не успя да завърши отлична контраатака.

„Канарчетата“ започнаха активно втората част и поведоха още в 54-ата минута. Антонио Вутов получи добра топка в наказателното поле и с вълшебен шут с левия крак я прати във вратата на домакините.

Хубав пробив на Фабио в 70-ата минута завърши с подаване към Вутов, който стреля без да се бави, но топката рикошира в тялото на съперников футболист и излезе в корнер. Девет след това Черно море можеше да изравни. Курьор получи извеждащо подаване от Александров и прехвърли вратаря, но Работов изчисти от голлинията. В 80-ата отново Курьор можеше да вкара, но ударът му беше отразен от Янко Георгиев.

Треньорът на Ботев (Пловдив) в мача срещу Черно море  Диян Божилов беше критичен към своя отбор, въпреки победата с 1:0 над Черно море на “Тича”. Той поздрави варненци за добрата игра, въпреки че повечето от футболистите още са в юношеска възраст.

“Това беше едно от най-слабите ни първи полувремена. Бяхме мудни, бавни и предвидими. Нямахме положение, с което да затрудним домакините. Второто полеувреме бяхме по-агресивни и вкарахме гол.

Въпреки че играхме срещу младите играчи на Черно море, мислехме как да задържим преднината. Радвам се, че победихме. Не бива да подценяваме такъв мач, все пак е бараж, но шумотевиците около противника ни през седмицата ни повлияха. Съжалявам, че по такъв начин трябваше да отпаднат, това не зависеше от нас. Играхме срещу реплика на Черно море, а не срещу истинския им отбор. Съжалявам за техния тим и треньор.

Радвам се, че Антонио Вутов навлиза във форма и сега, в тези мачове, той е решаващият играч за нас в атака. Нямам предпочитания за съперник в баража за Лига Европа. Не мисля, че ще е провал, ако не го спечелим. Отборът трябва да е доволен на това място на този етап.

Да се надяваме, че не виждаме Тодор Неделев за последно. Има оферта за него, трябва да си реши момчето. Информацията, че е отказал на Трабзонспор, не е вярна. Даниел Кайзер? Не мога да коментирам тази тема, това са неща от нашата селекция”, заяви Божилов пред DIEMA SPORT.

Героят за Ботев (Пловдив) Антонио Вутов остана доволен от победата над  Черно море, но изказа своите уважения за добрата игра на младите момчета на „моряците“.

„Получи се един тежък мач. Видяхте младите момчета на Черно море се бяха прибрали. Трудно успяхме да победим, но за наше щастие си отиваме с победа“.

„Аз свикнах, втора поредна седмица ми цепят главата, неприятно е, но това се случва в играта“.

„Винаги има какво да се подобрявам. Щастлив съм, че с моите голове продължаваме да побеждаваме. Първите месици имах пролблеми с контузии, игарех, неиграех. Сега с течение на времето сме 12, 13 професионалисти, другиете момчета са юноши. С течение на мачовете влизаме във форвма. Щастливи сме“.

„Не ги нареждам красиви, гледам най-важните голове. След време ще правя класация от такива изпълнения. Стремя се да вкарвам голове“.

„Нашето ръководство е взело всички мерки, но всичко може да се случи. Искам да адмирирам отбора на Черно море, защото с тези млади момечта играха и се представиха добре в мача“.

„Нямам предпочитания. Важното е да се възстановим. Който и да е трябва да се справим. Видяхте какъв мач се получи. В нашата група фаворит са Лудогорец. Всички останали сме на една черга“.

„Не искам да коментирам, гледам си моя отбор. Да радваме нашете фенове, не мога да коментирам Левски“, заяви Вутов.

Източник: gong.bg