Ботев спечели бронза за първи път от 27 години! (СНИМКИ И ВИДЕО) - DC news

Ботев спечели бронза за първи път от 27 години! (СНИМКИ И ВИДЕО)

Луда нощ в Пловдив! „Канарчетата“ победиха с 2:1 Славия! Следващата цел е Европа!

Ботев (Пловдив) завърши сезон 2021/22 на трето място и спечели бронзовите медали за първи път от 27 години! Футболистите на Азрудин Валентич победиха с 2:1 Славия в последния кръг и събраха 53 точки, с една повече от Левски, който загуби с 0:1 у дома от шампиона Лудогорец. Вторият ЦСКА София направи 0:0 като гост на Черно море.

Наставникът на „канарчетата“ даде почивка на доста от титулярите, които са с натрупани картони преди важния плейоф за участие в Лигата на конференциите срещу Берое.

Джак Лейн откри в 53-а минута. Николай Минков удвои в 66-а минута. Дебютантът в състава на „белите Валентин Петров оформи крайният резултат в 85-а минута.

Двата тима започнаха с добра размяна на шансове. За Славия Николаевич и Бакеро пробваха отдалеч, докато Бароан и Лейн стреляха слабо в ръцете на Вуцов.

В 15-а минута гостите мислеха, че са вкарали. Добрев вкара, но след това ВАР отмени попадението заради засада. Темпото поспадна в следващите 10 минути.

В 30-а Димитър Стоянов пробва мерника си отдалеч, но неточно. Цонев също не намери целта няколко минути по-късно. Антоан Бароан отправи точен удар, но Вуцов нямаше проблем.

В началото на второто полувреме Ботев натисна. Димитър Тонев пробва шут от около 20 метра, но малко неточно.  В 53-а минута, все пак, се стигна до попадение. След чудесен индивидуален пробив на Джак Лейн той успя да надбяга Емил Виячки и да разстреля Вуцов за 1:0.

В 61-а минута домакините изпуснаха нов голям шанс. Тодор Неделев успя да открадне топката на около 40 метра от вратата на Славия, преодоля съперник и пробва да прехвърли Вуцов, но неточно.

5 минути по-късно резултатът стана 2:0. След тъч за „канарчетата“ Неделев видя как негов удар е блокиран, а след това Минков не прости на гостите за втори път – 2:0.

В 75-а минута Емил Виячки видя как негов удар е изчистен от гол линията от Джеймс Ето’о. В 85-а минута гостите, все пак, вкараха почетен гол. Резервата Валентин Петров успя да се обърне на границата на наказателното поле и да стреля, а стражът на Ботев не се справи добре и „белите“ намалиха на 2:1.