Ботев стартира годината с 1:0 над Славия (ВИДЕО)

Антонио Вутов вкара победния гол над „белите“, „канарчетата“ гледат смело към Топ 4

Ботев (Пловдив) победи Славия в мач от първия пролетен кръг на първенството. Срещата на базата в Коматево завърши при резултат 1:0. Автор на победното попадение за домакините стана Антонио Вуто в 10-ата минута на мача.

„Канарчетата“ заемат 4-о място във временното класиране, като са на две точки пред Берое и на три зад Левски, преди мача на „сините“ срещу Локо утре. „Белите“ са в долната половина на таблицата и имат минимални шансове за място в Топ 6.

Първото полувреме стартира на високи обороти, като домакините побързаха да установят контрол над случващото се на терена. Само в рамките на откриващите 5 минути те вече разполагаха с две възможности за откриване на резултата. Първо Неделев се оказа сам срещу Джерия, но не успя да го преодолее, а след това и Карачанаков можеше да се разпише, но изстрелът му не намери очертанията на целта.

В 10-ата минута страхотен пас на Неделев изведе Вутов в ситуация, която трудно можеше да бъде пропусната. Бившият футболист на Левски преодоля майсторски стража на столичани и даде заслужена преднина на своя тим.

Непосредствено след отбелязването на попадението домакините се отдръпнаха почти изцяло в задни позиции. Те изчакваха възможностите си на контраатака.

Втората част, подобна на първата, стартира с няколко поредни атаки на пловдивчани. Този път те не постигнаха нищо с тях.

В самия край на мача Емануеле Джерия бе изгонен от игра за фаул извън наказателното поле срещу Вутов. На негово място на терена се появи Георги Петков, а заради забавянето на играта реферът продължи мача с цели 6 минути.

В останалите мачове от кръга: Верея – Лудогорец 0:0, Ботев (Враца) – Витоша (Бистрица) 1:0, Черно море – ЦСКА-София 2:0