Ботев U19 победи с 3:2 Марица в контрола

Иво Казаков, Емил Колев и Слави Шопов точни за „канарчетата“, кършиякалии намалиха след автогол и попадение на Янъков

Ботев U19 победи Марица с 3:2 в контролна среща на Футболен комплекс „Ботев 1912“ в Коматево. Футболистите на Марица направиха много пропуски пред противниковата врата, като удариха и две греди. Някои от опитните футболисти на символичните гости не играха в тази контрола, а в стартовия състав започнаха доста млади състезатели. Домакините от своя страна показаха добра игра под ръководството на Стефан Стоянов и Стоян Ангелов.

Първата част започна добре за домакините, като младите футболисти в жълто-черно поведоха с 2:0 след грешки в отбраната на кърщиякалии. Точни бяха Иво Казаков и Емил Колев. Между двата гола Ерик Смилянов и Георги Георгиев пропуснаха за Марица.

В 32-та минута Георги Георгиев нацели напречната греда с хубав удар с глава, след центриране на Ерик Смилянов. В 43-та минута резултатът стана 3:0, след точно изпълнена дузпа от Слави Шопов.

В 51-та минута Айкут Янъков нацели гредата, а минута по-късно Георги Георгиев стреля силно, но неточно. В 54-та минута защитник на домакините изчисти от голлинията след удар с глава при центриране от корнер. Още веднъж топката беше изчистена от голлинията след удар на Милен Танчев. Георги Георгиев не успя да вкара на празна врата, след като излъга вратаря, но от малък ъгъл не съумя да реализира.

С автогол след центриране на Айкут Янъков в 78-та минута Марица намали на 3:1, а малко по-късно, в 85-та, самият Янъков направи 3:2. Футболистът навлезе в наказателното поле и стреля долу в ъгъла по земя. В края на срещата Янъков не успя да се разпише сам срещу вратаря.

Следващата контрола на Марица е в събота срещу Хебър, като срещата ще се играе на стадиона в квартал „Кършияка“.

Снимка: ПФК Марица Пловдив 1921