Ботев в първата шестица, Септември отнесе петица! (ВИДЕО)

Фернандо Виана се развихри с 4 гола, Дуде Ндонгала вкара шедьовър

Ботев (Пловдив) победи по категоричен начин отбора на Септември (София) в отложен мач от четвъртия кръг на Първа професионална лига, който се игра пред пълни трибуни на базата в Коматево.

След изтърпяно наказание „жълто-черните“ отново зарадваха феновете си, вкарвайки пет гола във вратата на съперника. Четири от тях бяха дело на бразилецът Фернандо Виана, който до този момент не бе отбелязвал в Пловдив, а след тази среща вече има 9 гола в своя актив. Другото попадение бе дело на Дуде, който направи и асистенция при първия гол в мрежата на софиянци.

Този успех изведе „жълто-черните“ на пето място в класирането с актив от 17 точки, колкото има и Берое.

Дуде Ндонгала удари горната греда от фаул още в 7-ата минута. Две минути по-късно Жеан Патрик имаше възможност за гостите, но Чворович се хвърли в краката му и спаси.
При следващата атака Ндонгола поиска дузпа, но такава не бе дадена от рефера Волен Чинков. Активният Ндонгола пропусна най-доброто положение в 22-ата минута, когато стреля над гредата от 10 метра.

В 25-ата минута се стигна първия гол за Ботев. Ндонгала центрира отляво и непокритият Виана с глава разстреля вратаря Янко Георгиев. В 57-ата минута самият Ндонгала покачи резултата с великолепен диагонален изстрел. В 67-ата минута Виана вкара второто си попадение, а в 73-ата записа и своя хеттрик.

Тодор Неделев влезе на смяна и започна атаката за 5:0, като топката премина през Лазар Марин и Фернандо Виана се разписа за четвърти път. Така бразилецът вече има 9 попадения на сметката си, веднага зад лидера Каранга с 12 гола.

Снимка: botevplovdiv.bg