Ботев вече 2 пъти се опари, излиза с най-доброто срещу Литекс за Купата

Меледже заменя наказания Серкан Юсеин в последния мач на „канарчетата“ за годината“

Носителят на трофея Ботев (Пловдив) приема днес от 17:30 часа Литекс в първия мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Старши треньорът Николай Киров е притеснен единствено от подценяване, след като неговите възпитаници вече 2 пъти се опариха с отбори от Втора лига, но успяха да се измъкнат. Именно затова той проведе сериозен разговор в съблекалнята след последната тренировка вчера.

На 1/16-финалите Ботев отстрани Локомотив (ГО) с 3:1 като гост след обрат през второто полувреме.

На осминафиналите също имаше зрелищен обрат срещу Царско село в София. В редовното време резултатът бе 2:2, като Фернандо Виана изравни малко преди края на редовното време, а след това направи и 3:3 в продълженията. В герой се превърна Стивън Петков, който донесе победата малко преди техния край.

И днес Стивън няма да започне като титуляр. Очаква се Николай Киров да заложи на познатите футболисти с едно изключение. На мястото на наказания Серкан Юсеин в игра ще влезе Яя Меледже.

Проблемът пред Литекс пък е липсата на мачове, след като последният им двубой бе преди 10 дни – загуба от Локо (ГО) с 0:1. След края на мачовете тази година ловчанлии са на 11 място и са съвсем близо до зоната за изпадане.

Снимка: botevplovdiv.bg