Ботев (Враца) и Септември с постно 0:0 (ВИДЕО) - DC news

Ботев (Враца) и Септември с постно 0:0 (ВИДЕО)

Отмениха гол на Чавдар Ивайлов във вратата на гостите

Ботев (Враца) и Септември се изгубиха в мъглата под връх Околчица. Мачът между двата тима 18-ия кръг на Първа лига завърши 0:0.

Треньорът на домакините Даниел Моралес бе принуден да прави смяна още в 23-ата минута заради контузия на Мартин Кавдански. На терена се появи Меси. Четвърт час след това малобройната публика на стадион „Христо Ботев“ видя първия точен удар в мача. Венцислав Христов отправи коварен изстрел по земя, който обаче не затрудни вратаря на Септември Димитър Шейтанов. В последните минути на първата част двата отбора вдигнаха оборотите, но до сериозни опасности пред двете врати не се стигна.

В 47-ата минута защитникът на домакините Луиз Соарес изби топката пред голлинията след удар отблизо на Димитър Костадинов. Чудесен пробив на Атанас Кабов в 64-ата завърши с опасен шут, който обаче бе блокиран от защитника на домакините Луиз Соарес. Пет минути по-късно пък шут на току-що влезлия Да Силва бе спрян с тяло от бранителя на столичани Иван Арсов.

Пет минути преди края на редовното време Чавдар Ивайлов намери пролука към вратата на Септември, но голът бе отменен, след като реферът Волен Чинков изгледа положението на монитора. Оказа се, че Браян Переа се е намирал в положение на засада и влияе на играта, след като имаше контакт, макар и лек с вратаря Шейтанов.

Септември остава на 12-ата позиция в класирането с актив от 15 пункта. Също толкова точки има и 13-ия Ботев (Враца).

Първенство на България, мачове от 18-ия кръг в Първа футболна лига:

Ботев (Враца) - Септември (София)     - 0:0

в неделя:
Хебър Пазарджик - Локомотив Пловдив - 1:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Ивайло Димитров 30, 1:1 Ивайло Михайлов 55, 1:2 Джовани 62

Локомотив (София) - Берое (Стара Загора) - 1:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Вини Трибуле 60, 0:2 Абубакар Тунгара 67, 1:2 Димо Бакалов 80

Лудогорец - ЦСКА 1948   -  1:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Бърнард Текпетей 76, 1:1 Радослав Кирилов 84
червен картон: Джонатан Перейра (ЦСКА 1948) 90+4

от събота:
Арда Кърджали - Ботев Пловдив        - 2:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Антоан Бароан 21, 1:1 Лъчезар Котев 68, 2:1 Ласана Н'Диайе 90+4
червен картон: Самюел Супрайен (Ботев Пловдив, 75 минута)

Черно море (Варна) - ЦСКА-София  - 0:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Жеферсон 64, 0:2 Марселино Кареасо 74
червен картон: Брадли Де Нойер (ЦСКА-София, 90+5 минута)

Левски - Славия - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Ивелин Попов 20, 1:1 Емил Виячки 78, 1:2 Ерол Дост 90
пропусната дузпа: Ивелин Попов (Левски) 54

от петък:
Пирин Благоевград - Спартак Варна   - 3:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Радослав Цонев 13, 2:0 Радослав Цонев 34, 2:1 Родни Антуи 38, 3:1 Мартин Смоленски 55