Ботев (Враца) разби Етър с 5:1 (ВИДЕО)

Врачани са само на две точки от Топ 6

Ботев (Враца) изигра отличен двубой и разби гостуващия Етър с 5:1 в последен двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

Петър Атанасов откри резултата в четвъртата, а в 45-ата минута Юлиан Ненов удвои. В добавеното време на първата част пък Милчо Ангелов пропусна дузпа за гостите и пропусна шанса да намали пасива на своите.

Още в първите секунди на втората част Ненов вкара второто си попадение в срещата и направи резултата класически. Димитър Буров вкара четвърто попадение в 53-ата, а в 63-ата минута резервата Педро Лагоа добави още едно за врачани. В 67-ата минута Свилен Щерев отбяляза почетното попадение за „болярите“ и оформи крайния резултат.

Врачани продължиха със силните си изяви до момента в първенството, а това им позволи да се изкачат до седмата позиция с актив от 15 точки, на само две от шестия Арда, който обаче е и с мач по-малко. Тежката ситуация в Етър обаче продължава, като „болярите“ все още търсят първата си победа за сезона. Те остават на дъното с едва две точки.

В следващия кръг възпитаниците на Антони Здравков трябваше да приемат Славия, но заради проблемите с COVID-19 в тима на „белите“ мачът бе отложен. Така следващият им двубой ще бъде чак след паузата за национални отбори, когато гостуват на Черно море. Другият уикенд пък великотърновци приемат Арда.

Източник: gong.bg