Ботев взе първа победа за годината след 3:0 над Витоша (ВИДЕО)

Неделев вкара от фаул и пропусна дузпа, Жоао Пауло и Стивън Петков добавиха по един гол

Ботев (Пловдив) записа първа победа в официален мач през 2018 година, след като се наложи с 3:0 над състава на Витоша (Бистрица). „Жълто-черните“ надиграха категорично своя противник и можеха да запишат още по-категоричен успех. Първи гол след завръщането си в тима реализира бразилецът Жоао Пауло в средата на първото полувреме. Преди това Тодор Неделев бе извел своите напред от пряк свободен удар, а влезлият на смяна Стивън Петков оформи класическата победа с гол в края на мача.

Възпитаниците на Николай Киров изиграха много силно първо полувреме и бързо наклониха везните силно в своя полза. Въпреки това първият шанс бе за гостите от Бистрица, като той остана и единствен в техния актив за целия двубой. След заучено изпълнение на свободен удар Орлин Старокин бе изпуснат в наказателното поле и бившият играч на Ботев стреля в страничната греда.

Още в следващата атака Тодор Неделев и Жоао Пауло демонстрираха добре познатото разбирателство помежду си. Плеймейкърът хвърли пас над защитата, бразилското острие се отскубна и бе фаулиран около ъгъла на наказателното поле. Осмицата на Ботев застана зад топката и с хубав удар в левия ъгъл на вратата вкара за 1:0 още в 5-ата минута.

В 19-ата Тодор Неделев можеше да вкара втория си гол в мача, след като Ботев получи дузпа за фаул на вратаря срещу Жоао Пауло в наказателното поле. Стражът на Витоша обаче хвана посоката и отрази удара на Неделев.

Две минути по-късно отново 25-годишният национал бе близо до гола, но мощният му шут с левачката спря от външната страна на мрежата.

В 23-ата минута тоталното надмощие на „жълто-черните“ даде резултат и след двойно подаване между Жоао Пауло и Лъчезар Балтанов бразилецът изпрати топката в мрежата с помощта и на рикошет в крака на противников бранител.

До края на полувремето Дуде Ндонгала, Жоао Пауло и Лъчезар Балтанов имаха шансове да увеличат още аванса на своя отбор, но вратарят Християн Василев се отчете с добри намеси и запази пасива на Витоша непроменен.

През второто полувреме Ботев видимо свали темпото и въпреки че носителите на Купата на България продължиха да контролират мача, атаките им не бяха така остри, а интересните положение пред вратата на гостите липсваха.

Пловдивчани все пак стигнаха до заслужен трети гол в 79-ата минута. В неговата основа бе отново Жоао Пауло, който направи страхотен пробив по левия фланг и поднесе топката на влезлия на смяна Стивън Петков, който от зоната на дузпата я изпрати в мрежата за крайното 3:0.

Снимка: botevplovdiv.bg