Ботев загуби с 0:1 от Берое, гостите треснаха и 2 греди (ВИДЕО)

„Канарчетата“ вече мислят само за финала за Купата на България срещу Локомотив

Берое победи като гост Ботев (Пловдив) с 1:0 в двубой от 33-ия кръг на Първа лига. Старозагорци превъзхождаха своя съперник, който вече мисли за финала за Купата на България срещу Локомотив през следващата седмица.

Феновете на домакините бурно приветстваха своя любимец Тодор Неделев, за когото днешния двубоя бе под №150 в Първа лига.

Единственото оппадение отбеляза в 45-ата минута Рубен Бригидо, който се възползва от зле изчистена топка от Костадин Ничев в наказателното поле. Мартин Камбуров удари греда и направи още няколко пропуска, гледата тресна и Педро Еуженио директно от ъглов удар.

Гол на гостите бе отменен заради засада, а реферът Волен Чинков правилно не свири дузпа за гостите при съприкосновение между Еберт Кардосо и Рубен Бригидо.

Берое натрупа 54 точки на четвъртата позиция във временното класиране и увеличи аванса си срещу Ботев (Пловдив), който е пети с 50 точки в актива си.