Ботев загуби с 0:1 от ЦСКА на „Българска армия“ (ВИДЕО)

Стефано Белтраме нанесе с дебютния си гол първо поражение на „канарчетата“ от 8 мача

Стефано Белтраме вкара дебютния си гол и ЦСКА-София надви с 1:0 Ботев (Пловдив) като домакин в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Така „червените“ изпревариха временно Локомотив (Пловдив) и се доближиха на две точки от Левски, който заема второто място в класирането след равенството 2:2 на „Тича“ днес.

View this post on Instagram

HT: CSKA-Sofia 1:0 BOTEV #cskasofia #botevplovdiv

A post shared by Botev Plovdiv (@pfcbotevofficial) on

ЦСКА-София беше по-добрият отбор през първото полувреме и заслужено се оттегли с гол преднина на почивката, въпреки че чистите положения дойдоха след изминаването на половин час игра. В 33-та минута Евандро не успя да се разпише с удар от близо, но секунди по-късно Стефано Белтраме отбеляза дебютния си гол за „червените“. Той получи топката с пета от Али Соу и се разписа с лекота, останал сам срещу Янко Георгиев, като го огорчи в неговия мач №100 в елита.

FT: CSKA-Sofia 1:0 BOTEV

Соу пропусна сам да вкара в 64-та минута, а седем по-късно и Белтраме направи неочаквано слаб завършек на отлична атака. Рафаел Енрике намери италианеца около пет метра пред голлинията, но той стреля в аут.

ЦСКА-София продължи да диктува играта до края на мача и го спечели с минималното 1:0. Така Ботев остана осми в класирането с четири точки пасив от челната шестица. Това бе и първа загуба за „канарчетата“ след 8 шампионатни мача. Те отново нямаха късмет, след като Антонио Вутов получи контузия по време на загрявката и отпадна от стартовия състав.