Ботев загуби с 1:3 от ЦСКА при U19

Футболистите на Тодор Киселичков не успяха да вземат дербито за второто място

Ботев допусна загуба с 1:3 от ЦСКА-София в среща от 27-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 на базата в Коматево и бе пряк сблъсък за второто място, след като шампион предсрочно стана Лудогорец.

През първата част играта беше равностойна, а гостите от София откриха резултата още в 4-ата минута чрез Иван Митрев. В средата на полувремето Здравко Жилов изравни с добре насочен удар от средна дистанция.

Второто полувреме стартира по същия начин, по който стартира първото – с гол за ЦСКА-София в 49-ата минута, дело на Милен Манчев. В 60-ата минута гостите стигнаха и до трети гол, след като Божидар Чуканов бе изведен сам срещу Стелиан Ангелов и прати кълбото покрай него.

В заключителните 25 минути на срещата момчетата на Тодор Киселичков натиснаха своя съперник и стигнаха до няколко отлични положения за гол. Пловдивчани обаче пропиляха ситуациите и в крайна сметка допуснаха седма загуба от началото на сезона.

Снимка: botevplovdiv.bg