Ботев загуби с 2:4 от Лудогорец в зрелищен двубой (СНИМКИ И ВИДЕО)

„Канарчетата“ хвърлят всичките си сили в защита на Купата на България

Ботев (Пловдив) загуби от Лудогорец с 2:4 в зрелищен двубой от 31 кръг на Първа професионална лига. Загубата остави „канарчетата“ на 8 точки зад четвъртия Левски, който по-рано днес победи с 2:0 Верея пред празни трибуни. Така пътят към Лига Европа за „жълто-черните“ остава единствено през защита на Купата на България. Във вторник е реваншът срещу Славия в София след 2:1 в първата среща, а след това и евентуален финал срещу Левски или ЦСКА (2:0).

Двубоят започна мечтано за „канарчетата“ и те поведоха още в 4-та минута. Диого Кампос се измъкна от защитата при подаване от пряк свободен удар и отблизо прониза Броун. Разградчани се хвърлиха да търсят изравняването, но Швиерчок с глава от няколко метра прати право в ръцете на Кайзер. Полският вратар направи добро спасяване  след изстрел на Вандерсон в близкия ъгъл, а междувременно Ботев организира две опасни контраатаки, които обаче не завършиха точно.

В 23-та минута Лудогорец изравни, след като Вандерсон избяга зад гърба на Пиргов и  с диагонален удар преодоля Кайзер, а шест по-късно Клаудиу Кешеру, забравен от централните бранители на Ботев, изведе шампионите напред след параболичен удар с глава.

Ботев продължи да разчита на страхотните си контраатаки и здрава битка в центъра на терена, което доведе до изравняването 4 минути преди края на полувремето. Пробив отдясно завърши с пас към първа греда за Кампос, който опита да вкара с пета, но това се превърна в асистенция за младия Милко Георгиев, който от 1 метър направи 2:2, а после посвети гола на приятелката си.

Второто полувреме също започна на високи обороти и с доминираща роля на Лудогорец в мача. Разградчани обаче бяха и доста изнервени, като ритаха здраво своите съперници. Тодор Неделев стреля на два пъти, но първият изстрел мина над вратата, а вторият бе блокиран от Пластун.

64-та минута гол на Швиерчок бе правилно отменен заради засада, а в 70-та полският нападател преодоля Кайзер, но точно преди да прати в мрежата Димитър Пиргов го спря. Две минути по-късно обаче точно той изпусна Пластун при ъглов удар и украинецът с глава направи 3:2 за Лудогорец.

Грешка в центъра на терена позволи на резервата Лукоки да напредне в 78-та минута и да сервира топката за Швиерчок, който този път не сбърка и направи 4:2 за своите. 180 секунди по-късно полският национал преодоля защитник на аутлинията, а при опитът му да върне към вратарското поле топката се разходи по голлинията без да има кой да я засече.

В 88-та минута появилият се като резерва за Лудогорец Светослав Дяков бе изгонен за невероятна глупост. Капитанът на разградчани вече си бе изкарал един жълт картон, когато реши да бави изпълнението на пряк свободен удар в своята половина и това му коства по-ранното прибиране в съблекалнята.

Снимки: botevplovdiv.bg