Ботев завърши годината с красива победа от 2:1 над Царско село (ВИДЕО)

Антоан Бароан и Реда Рабей донесоха успеха, „канарчетата“ направиха много пропуски, удариха и две греди, бившият им капитан Лъчо Балтанов вкара за „царете“, но не се зарадва и бе аплодиран

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Царско село в последния си мач за годината и зарадва хилядите си фенове преди коледните празници.

Ботевистите надиграха тотално своите гости, като отправиха 17 удара към вратата на „червените“, 12 от които бяха в очертанията на вратата. Освен това, „жълто-черните“ нацелиха и три греди чрез Виктор Генев, Емануел Току и Димитър Тонев.

В 10-ата минута Антоан Бароан откри резултата, след като отблизо направи добавка. Атаката тръгна от Тодор Неделев, ганаецът Емануел Току отправи удар, който бе избит от вратаря в гредата, а Бароан бе най-хладнокръвен. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след намесата на VAR голът бе зачетен.

Последваха множество пропуски пред вратата на Царско село, като Янко Георгиев направи феноменален мач, отчитайки се с редица спасявания. В 42-ата минута Лъчезар Балтанов изравни с глава, като след попадението бившият футболист на „канарчетата“ отдаде почит към Ботев и обра аплодисментите на трибуните.

След почивката почти нямаше футболист в „жълто-черно“, който да не се отчете с пропуск пред вратата на гостите. На два пъти „червените“ отправиха опасни удари, но те бяха отразени от Георги Аргилашки.

В последната минута на мача Реда Рабей хвърли в екстаз „канарчетата“. Маркиньос пусна успореден на голлинията пас към Реда Рабей, който отблизо донесе трите точки на пловдивчани.