Божидар Краев и Кирил Десподов със загуби при рестарта в Португалия и Австрия (ВИДЕО)

Жил Висенте падна с 0:1 от Портимонензе, а Щурм (Грац) с 1:2 от Волфсбергер

Божидар Краев игра цял мач на добро ниво, но неговият отбор Жил Висенте загуби с 0:1 от Портимонензе в първия мач от португалското първенство след паузата заради пандемията от коронавирус. Българският национал демонстрира голямо желание за игра, но не успя да помогне на тима си.

Единственото попадение в мача падна в 49-ата минута, когато Лукаш прати топката в сглобката на вратата с мощен удар от разстояние.

Поражението остави Жил Висенте на 9-о място с 30 точки.

Лидерът в класирането Порто загуби изненадващо гостуването си на Фамаликао с 1:2. След грешка на вратаря на Порто Агустин Маркесин Фабио Мартин откри резултата три минути след почивката. Хесус Корона изравни за Порто в 74-ата минута, а четири по-късно Педро Гонсалвеш с удар от около 25 метра донесе победата на Фамаликао.

Порто остава начело в таблицата с 60 точки, една повече от втория Бенфика, който е домакин на Тондела по-късно днес.

Всички мачове в Португалия се играят без публика, но видеоклиповете, публикувани в медиите, показаха около 200 фенове на Порто, които се бяха събрали зад бариери пред стадиона, пееха и размахваха знамена. Повечето носеха маски, но изглеждаше, че не спазват условията за социално дистанциране.

Българският национал Кирил Десподов игра почти цяло второ полувреме при домакинската загуба на Щурм (Грац) с 1:2 от участника в Лига Европа Волфсбергер при рестарта на австрийското първенство след пандемията от коронавирус.

Волфсбергер поведе със зрелищен гол на Шон Вайсман, който се разписа минута преди почивката с ножичен удар.

Десподов, който лекуваше контузия в последните месеци, се появи в игра в 55-а минута на мястото на Филип Хушпек. Българинът опита да освежи атаката на домакините, но гостуващият тим успя да стигне до втори гол в 64-а минута след прецизен шут на Михаел Линдъл.

Воденият от Нестор Ел Маестро тим на Щурм се върна в мача в 77-а минута, когато Торстен Рохер се разписа за 1:2. Четири минути по-късно Десподов проби опасно, но стреля неточно.

Щурм завърши мача с 10 души след втори жълт картон на гръка Анастасиос Авлонитис минута преди края.

Досегашният лидер в таблицата ЛАСК загуби с 1:2 у дома от Хартберг и отстъпи първото място на шампиона Залцбург, който е на върха с 24 точки. ЛАСК остана трети с 21. Волфсбергер се изкачи на втора позиция в класирането с 22 точки, а Щурм е шести с 16.