Божидар Краев с нов гол за Жил Висенте при загуба от Маритимо с 1:2 (ВИДЕО)

Две равенства дадоха старт на 29-ия кръг в испанската Ла Лига

Българският национал Божидар Краев отново вкара гол за Жил Висенте, но тимът му претърпя трета поредна загуба в португалското първенство- този път с 1:2 при гостуването на Маритимо на остров Мадейра в среща от 27-ия кръг. За Краев, който другата седмица ще навърши 23 години, това е 6-о попадение от началото на сезона, като пет са в първенството и един има за Купата на страната.

След тази загуба отборът му е на 11-о място с 30 точки, като в последните четири срещи имат три поражения и едно равенство. За домакините от остров Мадейра победата е много важна, защото вече събраха 28 точки, заемат 15-а позиция , като водят с 8 пред първия под чертата на изпадащите Портимонензе.

Жил Висенте влезе по-добър, по-уверен и интензивен при висока преса в мача. И с малко щастие гостите получиха предимството след 8 минути игра. Лоуренси проби по дясното крило и центрира, а защитникът на домакините Рене Сантос отби топката нескопосано на празна зона, което изненада на всички, включително и Краев. Българинът обаче реагира навреме и след като достигна топката, стреля силно с левия крак, без да остави шансове на вратаря Чарлс.

Домакините доста се объркаха в организацията си, но все пак в 30-ата минута изравниха чрез Родриго Пиньо. В 3-ата минута на добавеното време на първата част Родригао от гостите си вкара автогол и направи пълен обрат.

Недоволен, треньорът на Жил Висенте направи размествания в атаката си, но едва не стана 3:1 след подновяването на играта. Пет минути преди края гостите можеха да стигнат до точката, след като съдията им даде дузпа за нарушение на вратаря Чарлс срещу Сандро Лима. Стражът обаче изкупи грешката си, показвайки инстинкт. Но и изстрелът на Сандро Лима донякъде беше несериозен, което помогна резултатът да се запази.

Борещият се за място в Шампионската лига отбор на Севиля загуби две точки, след като завърши 1:1 като гост на Леванте в първа среща от 29-ия кръг на Примера дивисион. Това беше и първи мач за Леванте на стадион Камийо Каньо след ремонта.

Гостите от Севиля откриха резултата в 46-ата минута чрез Люк де Йонг, който засече центриране от лявото крило на бившия футболист на Барселона Мунир Ел Хадади. Ел Хадади тръгна на скорост, преодоля двама и подаде идеално за холандеца.

И след гола севилци доминираха, но така и не стигнаха до второ попадение. Три минути преди края бяха наказани от нескопосана изява на вратаря си Томас Вацлик.
Хорхе Мирамон стигна до аутлинията от дясно, подаде ниско по земя, чешкият вратар опита да улови топката, но я бутна в тялото на Диего Карлос и тя пресече голлинията. Но Вацлик си поправи грешката минута по-късно, когато Борха Майорал щеше да вкара за 2:1 за Леванте.

„Ние бяхме отборът, който управляваше събитията на терена и не биваше да се отпускаме точно в такъв момент преди края. В момент, когато второто ни попадение се печеше буквално, ние инкасирахме. В следващия мач играем с Барселона. Футболистите са добре, работим правилно, надявам се да се възстановим, каза наставникът на Севиля Хулен Лопетеги.

Севиля остава на 3-о място в класирането с 51 точки, само 4 пред Реал Сосиедад. Леванте е на 12-а позиция с 35.

В другата среща средняците Бетис и Гранада завършиха 2:2. Нападателят Карлос Фернандес, който е преотсъпен от Севиля, откри резултата за Гранада в 29-ата минута, засичайки подаване на Антонио Пуертас. Истинката вихрушка обаче се разрази в последните три минути.

Най-напред в 85-ата и 88-ата Бетис обърна мача за 2:1. Серхио КанаЛЕС най-напред изравни от дузпа, отсъдена заради събаряне на Борха иглесиас. Карлос Тейо вкара за 2:1, но в добавеното време ветеранът Роберто Солдадо изравни. Той посреща със страховито воле подаване от корнер и не остави шанс на вратаря Хоел Роблес.