Братя Команови излизат за злато на СП по карате киокушин KWU

Българите вече спечелиха 6 медала в първия ден на шампионата в Русия

Българите спечелиха 6 медала, от които 4 бронзови, в първия ден на Световното първенство по карате киокушин на KWU в Русия.

Пловдивските каратеки Иван и Александър Команови продължават на финалите днес и ще се борят за златото. Иван ще е сред финалистите в категория до 70 кг, а Сашо – в категория до 90 кг.

„Днес е големият Ден! Подготвям се за точно този ден цял живот! Предизвикателството е голямо. Залогът е огромен! Товарът върху плещите ми само аз си знам колко тежи! Историята вече е написана… скоро ще разберем заедно каква е тя!…“, написа Александър Команов на страницата си във Фейсбук.

Бронзови медали за България завоюваха Ия Костова, която стана трета при жените до 55 килограма, Христо Георгиев (тежка категория 95+), Дилян Николов (мъже до 60 кг) и Георги Дойчев мъже до (75 кг).

Целият български отбор се представи чудесно вчера, а треньорите на младите надежди сенсей Захари Дамянов, Живко Андреев, Христо Христов и Станислава Бойчева се надяват и неделята да бъде също така успешна.

Може да проследите финалите на живо ТУК.