Бразилия обърна Чехия с 3:1 в Прага (ВИДЕО)

Кешерю с 2 гола за 4:1 срещу Фарьорските острови, ето всички резултати от евроквалификациите снощи

Един от съперниците на България в квалификационната група „А“ за Евро 2020 Чехия загуби с 1:3 от Бразилия в контролна среща, играла се на стадион „Синобо“ в Прага.

Срещата започна добре за домакините, които записаха два опасни изстрела по посока на Алисон чрез Патрик Шик и Шоучек. Бразилците отговориха с шут на Каземиро, уловен от Павленка.

Стигна се до 37-та минута, когато Павелка изведе чехите напред. Селесао се опита веднага да се върне в мача, но удар на Лукас Пакета мина встрани от целта. Само четири минути след започването на второто полувреме обаче Роберто Фирмино отбеляза за 1:1.

Наставникът на Чехия Ярослав Силшави направи набързо няколко промени, които успяха да донесат малко повече динамика в отбора му, но защитата на южноамериканците се справи с атаките.

След час игра Коутиньо и Давид Нерес стреляха, но без успех. Така в 83-та минута нападателят на Манчестър Сити Габриел Жезуш се възползва от комбинация с Нерес, за да забие втори гол за гостите. В първата минута на продължението отново той бе точен, за да оформи крайното 3:1.

Норвегия измъкна точка от домакинството си на Швеция в квалификация за Евро 2020. Двубоят в Осло завърши 3:3, преминавайки през страхотен обрат на „тре кронур“ и изравнителен гол за домакините в седмата минута на добавеното време. Точката бе първа за Норвегия в кампанията, докато Швеция е с актив от 4 пункта.

Домакините откриха резултата в 41-ата минута. Елабделауи напредна отдясно и центрира в наказателното поле. Джошуа Кинг опита слаб удар, който стигна до Бьор Маарс Йонсен и бившият нападател на Литекс вкара отблизо за 1:0. В 59-ата минута Норвегия вкара втори гол. Маркус Хенриксен качи топката на главата на Кинг и нападателят с покачи на 2:0.

В 69-ата минута Андреас Гранквист пропусна дузпа, но минута по-късно Виктор Клаесон върна един гол.Четири минути преди края на редовното време Робин Куиасон получи отличен пас от Клаесон, нанесе удар, след който Хавард Нордвайт си отбеляза автогол за 2:2.

Отново нападателят на Майнц бе герой за „тре кронур“, вкарвайки за 2:3 в първата минута на добавеното време. Шест минути след това драмата стана пълна. Ола Камара засече с глава центриране на Мартин Йодегаард и оформи крайното 3:3.

Румъния записа убедителна победа с 4:1 над гостите от Фарьорските острови в мач от втория кръг на евроквалификациите.

В титулярния състав на северната ни съседка личаха имената на всичките трима представители на Лудогорец – Козмин Моци и Драгош Григоре, които си изкараха жълти картони, както и Клаудиу Кешерю, който се отчете с два гола в рамките на четири минути – в 29-ата и 32-ата.

Преди това Чиприан Деац беше дал аванс за домакините в 26-ата минута, а Вильомур Давидсен в 40-ата от дузпа вкара почетното попадение за съперника. Крайният резултат оформи Георге Пушкаш в 63-ата минута с ювелирно изпълнение от границата на наказателното поле.

Ето и всички резултати от снощи: Ейре – Грузия 1:0, Швейцария – Дания 3:3, Малта – Испания 0:2, Норвегия – Швеция 3:3, Румъния – Фарьорски острови 4:1, Армения – Финландия 0:2, Босна и Херцеговина – Гърция 2:2, Италия – Лихтенщайн 6:0