Бразилия победи Коста Рика с два гола накрая (ВИДЕО)

Реферът свири дузпа за Селесао, но я отмени след видео повторение

С голове на Филипе Коутиньо и Неймар в добавеното време Бразилия измъкна труден успех с 2:0 срещу Коста Рика в мач от група „Е“ на Мондиал 2018. Селесао се измъчи срещу сгъстената защита на Коста Рика, но в самия край Коутиньо вкара втория си гол на шампионата, а след това Неймар затвърди трите точки на тима.

Бразилците започнаха лежерно, без агресия и трудно пробиваха в добре подредената защита на костариканците. Селесао имаше тотално превъзходство във владеенето на топката през първото полувреме, но тимът отправи един-единствен удар в очертанията на вратата – на Марсело в самия край на първата част.

Най-добрата ситуация за гол през първата част се откри пред тима на Коста Рика. В 13-а минута Гамбоа проби от дясно, върна към Селсо Борхес, който от удобна позиция стреля в аут.

През второто полувреме бразилците вдигнаха оборотите и обсадиха вратата на Коста Рика. В 49-а минута Жезус нацели напречната греда с глава, а веднага след това удар на Неймар бе избит пред голлинията от Гамбоа.

В 56-а минута отново Неймар се озова на стрелкова позиция, но Кейлор Навас изби в корнер. Филипе Коутиньо също опита мерника си, но отново Навас бе на мястото си.

В 72-а минута грешка в защитата на Коста Рика позволи на Неймар да напредне фронтално срещу вратата, но ударът на нападателя премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Пет минути по-късно Неймар отново бе на голова позиция и след съприкосновение със защитник на Коста Рика падна в наказателното поле и реферът Бьорн Кайперс посочи бялата точка. Костариканците протестираха бурно, а след гледане на видеоповторение на ситуацията съдията отмени решението си.

В самия край Филипе Коутиньо прати топката в мрежата, след като Роберто Фирмино свали с глава към Жезус, който продължи и връхлитащият Коутиньо вкара за 1:0. Именно той получи и наградата за Играч на мача.

Секунди преди последния съдийски сигнал Неймар получи пас от Дъглас Коста и най-сетне се разписа за крайното 2:0. Попадението е под номер 56 за Неймар с националната фланелка, с което той изпревари Ромарио във вечната ранглиста на Бразилия.

Снимка: FIFA.com