Бразилия на четвъртфинал след 2:0 над Мексико (ВИДЕО)

С попаденията на Неймар и Фирминьо „Селесао“ излезе начело по отбелязани голове на световни първенства

Бразилия победи Мексико с 2:0 в Самара и се класира за четвъртфиналите на Мондиала в Русия. Головете отбелязаха през второто полувреме Неймар в 51-ата минута и Роберто Фирмино две минути преди края. Бразилия е един от малкото фаворити за купата, който остана в надпреварата. Германия, Аржентина и Испания вече си заминаха от Мондиал 2018.

В 51-ата минута Неймар „разсече“ защитата на Мексико с пас с пета към Уилиан, който проби и центрира ниско в наказателното поле, където притичалият Неймар засече в празната врата – 1:0. В 88-ата минута резервата Роберто Фирмино с първото си докосване до топката оформи крайното 2:0. Фирмино получи пас от Неймар и на празна врата не сгреши.

Логично Неймар бе избран за Играч на мача, а Бразилия ще чака победителя от мача Белгия – Япония, от 21:00 часа тази вечер в Ростов.

С головете на Неймар и Фирминьо „Селесао“ излезе еднолично начело по отбелязани попадения в историята на световните първенства по футбол. Петкратните световни шампиони имат 228 попадения на Мондиали, като това е с дваповече от втория в листата Германия, който има 226 гола. На трето място по попадения за всички времена е Аржентина със 137 гола.

Снимка: FIFA.com