Бразилия победи с 2:0 Сърбия, Швейцария направи 2:2 с Коста Рика (ВИДЕО)

„Селесао“ срещу Мексико, „кръстоносците“ срещу Швеция на осминафиналите

Бразилия победи Сърбия с 2:0 и завърши като лидер в група „Е“ на Мондиала в Русия. Това означава, че петкратните световни шампиони ще играят срещу Мексико на осминафиналите.

В другия мач от същата група Швейцария и Коста Рика завършиха наравно 2:2 след дузпа за американците в добавеното време. Така на осминафиналите Швейцария ще срещне отбора на Швеция, който завърши на първо място в група F.

Паулиньо откри резултата за „Селесао“ в 36-ата минута след отличен извеждащ пас на съотборника му в Барселона Филипе Коутиньо.

Звездата Неймар направи пропуск през второто полувреме, а след това Александър Митрович пропусна 3 възможности да изравни резултата.

Точка в спора сложи Тиаго Силва след удар с глава в 69-ата минута, след което духът в сръбския отбор тотално спадна, а Бразилия започна да се забавлява. До края Неймар се отчете с няколко пропуска, а резултатът остана непроменен.

В другия мач от групата точката бе достатъчна за „кръстоносците” да се класират за осминафиналите, докато за Коста Рика още преди началото на двубоя бе ясно, че напуска турнира.

Костариканците направиха куп пропуски през първото полувреме и бяха наказани в 31-ата от Джемайли. След почивката се стигна до изравнителен гол на Уостън, който бе и първи за тима на Мондиала.

Финалните минути бяха изпълнение с драма, тъй като Швейцария поведе в 88-ата с гол на Дрмич, реферът даде дузпа за Коста Рика в 90-ата, но я отмени, а две минути по-късно отново посочи бялата точка. Браян Руис стреля в гредата и след рикошет във вратаря Зомер, кълбото влетя в мрежата за 2:2.

Лошите вести за швейцарците след мача са жълтите картони на Фабиан Шер и Щефан Лихтщайнер, които ще пропуснат осминафинала с Швеция.

Снимка: FIFA.com