Челси и Арсенал без проблеми напред за Купата на Англия (ВИДЕО)

Сеск Фабрегас изигра последния си мач за „сините“ и бе изпратен с аплодисменти, въпреки че пропусна дузпа

Актуалният носител на Купата на Англия Челси победи Нотингам в мач от 3-я кръг на  надпреварата. На „Стамфорд Бридж“ домакините се наложиха с 2:0.

Успехът им можеше да бъде и далеч по-изразителен. Сеск Фабрегас, за когото това бе последният мач с екипа на „сините от Лондон“, няма да го запомни с добро, след като при 0:0 пропусна дузпа. Отбелязалият и двете попадения Алваро Мората пък направи и няколко фрапантни пропуска.

В 84-ата минута бе и най-емоционалният момнт в мача. Сеск Фабрегас бе сменен, а публиката на „Стамфорд бридж“ го изпрати с бурни аплодисменти.

Арсенал също се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като постигна лесна победа с 3:0 при гостуването си на Блекпул.

Младокът Джоузеф Уилък се превърна в герой за лондончани, след като заби два гола. В 11-ата минута Рамзи стреля от пряк свободен удар и топката удари страничната греда, а след това попадна в краката на Уилък, който вкара от близка дистанция.

В 36-ата минута Арсенал удвои аванса си и на практика уби интригата в мача. След центриране на Дженкинсън, Нкетиа отклони топката към далечната греда и Уилък направи 2:0 за „артилеристите“.

Айоби оформи крайния резултат в 81-ата минута. Бившият вратар на Верея Муфумби отрази удара на Рамзи, но при добавката бе безпомощен.

Резултатите: Транмиър – Тотнъм 0:7, Борнемут – Брайтън 1:3, Шрусбъри – Стоук Сити 1:1, Бърнли – Барнзли 1:0, Уест Бромич – Уигън 1:0, Шефилд Уензди – Лутън 0:0, Манчестър Юнайтед – Рединг 2:0, Уест Хям – Бирмингам 2:0, Болтън – Уолсол 5:2, Джилингам – Кардиф 1:0, Брентфорд – Оксфорд Юнайтед 1:0, Астън Вила – Суонси 0:3, Мидълзбро – Питърбъроу 5:0, Евертън – Линкълн Сити 2:1, Акрингтън – Ипсуич 1:0, Челси – Нотингам Форест 2:0, Флийтууд – Уимбълдън 2:3, Дарби Каунти – Саутхемтън 2:2, Бристъл Сити – Хъдърсфийлд 1:0, Кристъл Палас – Гримсби Таун 1:0, Блекпул – Арсенал 0:3, Норич – Портсмут 0:1, Нюкасъл – Блекбърн 1:1

Снимка: chelseafc.com