Челси и Арсенал с драматично 2:2 в лондонското дерби (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от снощи във Висшата лига

Челси и Арсенал завършиха наравно 2:2 в лондонското дерби от междинния 24 кръг на английската Висша лига.

„Сините“ могат да съжаляват повече, защото бяха домакини и останаха с човек повече още в 26-ата минута, а след това два пъти повеждаха в резултата, но изпуснаха победата.

Първата интересна атака бе дело на Челси и завърши със силен удар на Матео Ковачич, блокиран самопожертвователно от Шкодран Мустафи в седмата минута.

В 15-ата домакините имаха още по-чиста възможност да открият резултата. При един от петте си ъглови удара в началните минути, защитникът Рюдигер подаде с глава към Тами Ейбрахам, който бе на около три метра, фронтално срещу вратата, но стреля право в ръцете на Бернд Лено.

Последният имаше късмет малко по-късно, тъй като топката срещна напречната греда след изненадващо изпълнение на Хъдсън-Одой.

Така се стигна до 26-ата минута, в която Мустафи върна топката към своя вратар и Тами Ейбрахам я отне топката, финтирайки стража, а впоследствие бе съборен от Давид Луис в пеналта. Защитникът на „артилеристите“ бе изгонен, докато „сините“ получиха правото да изпълнят дузпа. Жоржиньо бе безпощаден от бялата точка и откри резултата с десетото си попадение от 11 наказателни удара с екипа на Челси.

Арсенал все пак успя да създаде опасност пред вратата на домакините.

Малко преди почивката Габриел Мартинели проби добре и центрира към далечната греда, където обаче Никола Пепе се забави и загуби топката.

„Сините“ продължиха да доминират в началото на втората част, докато гостите нямаха нито един точен удар след първия игрови час.

Малко по-късно обаче се стигна до нещо неочаквано – Нголо Канте се подхлъзна в средата на терена и позволи на Габриел Мартинели да пробие през центъра. 18-годишният бразилец не се поколеба и майсторски изравни резултата, разписвайки се във втори последователен мач за 1:1.

Наставникът на домакините Франк Лампард реагира мигновено, заменяйки Ковачич с Рос Баркли в 66-ата минута. Не след дълго именно Баркли бе на сантиметри от попадение, след удар отблизо с глава, ала Бернд Лено блесна със страхотно спасяване.

После обаче дори той бе безпомощен, тъй като капитанът на домакините Сесар Аспиликуета вкара отблизо след корнер за 2:1 в 84-ата минута.

Радостта на Челси бе кратка, защото само три по-късно завърналият се след травма капитан на Арсенал също се разписа. Ектор Бейерин смълча „Стамфорд Бридж“, след поредна грешка в „синята“ защита, с първото си попадение във Висшата лига от две години насам. То падна в 87-ата минута и се оказа решително, защото оформи крайния резултат, след който двата тима поделиха точките.

Така Челси запазва четвъртата си позиция с 40, като има с 10 повече от Арсенал.

Вторият в класирането Манчестър Сити постигна победа с 1:0 като гост на Шефилд Юнайтед. Победното попадение вкара влезлия на смяна Серхио Агуеро в 73-ата минута.

Други резултати от снощи: Борнемут – Брайтън 3:1, Астън Вила – Уотфорд 2:1, Кристал Палас – Саутхямптън 0:2, Евъртън – Нюкасъл 2:2

Днес: Лестър Уест Хям, Тотнъм – Норич, Манчестър Юн – Бърнли