Челси и Аякс със зрелищно 4:4 (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) обърна у дома Интер с 3:2

Челси и Аякс сътвориха истински голов спектакъл и завършиха 4:4 на „Стамфорд Бридж“ в среща от четвъртия кръг в група „Н“ на Шампионската лига по футбол. Така двата тима събраха 7 точки, колкото има и Валенсия, който спечели срещу Лил с 4:1 в другата среща в групата. Френският тим е аутсайдер с 1 точка.

Аякс се виждаше победител в Лондон, след като водеше с 4:1 след час игра, но два бързи червени картона за холандците обърнаха развоя на мача.

Гостите поведоха още във втората минута, когато Тами Ейбрахам отклони в собствената си врата центриране от фаул на Куинси Промес.

Три минути по-късно англичаните изравниха чрез Жоржиньо от дузпа, отсъдена за фаул на Фелтман срещу Кристиан Пулишич в наказателното поле.

В 20-ата минута Куинси Промес отново даде аванс на Аякс, след като засече с глава на далечната греда подаване от дясно на Хаким Зиеш, а четвърт час по-късно опит за центриране на Зиеш от фаул от дясно се отби в страничната греда, след което се удари във вратаря Кепа Арисабалага и топката отново влезе в мрежата на Челси.

Десет минути след почивката всичко изглеждаше решено, когато Зиеш изработи и четвъртия гол за гостите. Той намери Дони ван де Беек в наказателното поле и халфът реализира за 4:1.

Сесар Аспиликуета намали в 63-ата минута със засечка отблизо, но ключовият момент дойде малко по-късно, когато в рамките на няколко секунди първо Дейли Блинд получи втори жълт и червен картон след остро влизане в краката на Тами Ейбрахам, а в последствие Фелтман също беше изгонен с втори жълт и червен картон, след като игра с ръка в наказателното поле и реагира бурно на отсъдената от италианския главен рефер Джанлука Роки дузпа. Жоржиньо намали на 3:4 от бялата точка в 71-ата минута.

Три минути по-късно Джеймс Рийс изравни с добавка, след като удар на Курт Зума с глава се отби от напречната греда.

Челси стигна и до пети гол на Аспиликуета малко по-късно, но той беше отменен заради нарушение в хода на атаката.

В другото голямо дерби Борусия (Дортмунд) навакса изоставане от два гола и постигна пълен обрат след почивката за успеха с 3:2 над гостуващия Интер (Милано) в среща от четвъртия кръг в група „F „. Така германците събраха 7 точки и се утвърдиха на второто място, на точка зад лидера Барселона, който изненадващо стигна само до 0:0 срещу чешкия първенец Славия (Прага) на „Камп Ноу“. Интер е трети с 4 точки, а Славия заема четвъртото място с 2.

Италианците поведоха още в петата минута на „Сигнал Идуна Парк“, когато Лаутаро Мартинес се възползва от лошо изчистване в средата на терена и след самостоятелна акция реализира в мрежата на Роман Бюрки с удар от десетина метра.

Мигел Весино удвои пет минути преди почивката с хубав удар по тревата от 15 метра след подаване от дясно на Антонио Кандрева.

След почивката германците се преобразиха. Ашраф Хакими намали в 51-ата минута с удар от ъгъла на малкия пеналт след подаване по тревата на Марио Гьотце от дясно.

В средата на втората част Грешка в защитата на гостите позволи на Пако Алкасер да изведе Юлиан Бранд в ляво в пеналта и той с удар от малък ъгъл направи 2:2.

В 77-ата минута Хакими с втория си гол оформи обрата, след като беше изведен в чиста позиция в дясно в наказателното поле от Джейдън Санчо.

В другата среща от групата вратарят на Славия (Прага) Ондржей Коларж направи отличен мач с половин дузина впечатляващи спасявания, а каталунците не се възползваха от възможността да направят голяма крачка към осминафиналите.

Барселона очаквано контролираше играта, макар че дълго време трудно достигаше до добри възможности пред вратата на солидно подредената отбранителна линия на съперника. Нелсон Семедо пропусна ранен шанс, след като се измъкна в дясно в пеналта и шутира към близкия ъгъл на Коларж изби с крак.

В 35-ата минута звездата на домакините Лионел Меси беше близо до попадение след самостоятелен пробив и удар от границата на наказателното поле, но топката се отби от гредата.
В края на полувремето Коларж направи две добри спасявания след удари на Меси и на Жерард Пике, който засече отблизо с глава след центриране от корнер, но стражът на гостите показа отличен рефлекс.

Барселона продължи да доминира и след почивката. В 55-ата минута Усман Дембеле изведе Сержи Роберто в чиста позиция на десетина метра от вратата, но отново Коларж се намеси решително и блокира удара на халфа.

В 77-ата минута вратарят на чехите направи още едно изключително спасяване, след като парира засечка отблизо на Меси след отличен пас от ляво на резервата Ансу Фати.

Шампионска лига на Европа по футбол, срещи от четвъртия кръг в предварителните групи: