Челси на финал след драма с дузпи срещу Айнтрахт (ВИДЕО)

Арсенал ще спори със „сините“ за купата на Лига Европа в още един английски финал

Изключителна драма след продължения и дузпи оформи изцяло английския финал и в Лига Европа, след като лондонския Челси елиминира германския Айнтрахт. След 1:1 в редовното време и добавените минути, при дузпите английският тим наложи волята си, макар да направи първи пропуск от 11-те метра. Така във финала на 29 май в Баку Челси ще се изправи срещу Арсенал, който отстрани испанския Валенсия.

Играчите на Маурицио Сари взеха инициативата още в началото на мача и стигнаха до гол, дело на Рубен Лофтъс-Чийк в 28-ата минута след асистенция на Еден Азар.

След почивката гостите отново стартираха по-активно и този път усилията им дадоха резултат, след като Лука Йович (49) изравни, възползвайки се от извеждащ пас на Мият Гачинович.

Двата тима играха на високи обороти в допълнителните 30 минути, а Сари използва правото си на четвърта смяна и пусна Гонсало Игуаин на мястото на Жиру. Пет минути преди края на първото продължение гостите можеха да поведат, но Давид Луис изчисти пред голлинията след удар на Себастиен Алер. В самия край на първото продължение удар с глава на Алер беше отразен от Дзапакоста на голлинията.

Във второто от продълженията на два пъти удари на Дзапакоста бяха спасени, а в 116-ата минута гол на Аспиликуета за „сините“ не бе признат заради нарушение в атака срещу вратаря Трап.

Арсенал разби с 4:2 Валенсия на „Местая“ в зрелищен реванш от полуфиналите на Лига Европа и си осигури участие в битката за трофея. „Артилеристите“ имаха аванс от 3:1 след първия мач в Лондон. Домакините два пъти повеждаха в резултата, но нощта бе на Пиер-Емерик Обамеянг, който направи хеттрик, а един гол добави Алекзандър Лаказет.

Така, подобно на Шампионската лига, където за трофея ще спорят Ливърпул и Тотнъм, финалът в Лига Европа също ще бъде английски.