Челси победи с 2:0 Евъртън и се утвърди в Топ 4 (ВИДЕО)

Интер излъга Аталанта с 1:0 и е здраво стъпил на върха в Италия

Намиращият се в отлична форма отбор на Челси победи Евертън с 2:0. Попаденията бяха дело на Жоржиньо и автогол на Бен Годфри. С този успех лондончани се утвърдиха на четвъртото място с 50 точки, дръпвайки на 4 пред „карамелите“, които обаче са с двубой по-малко.

В петата минута домакините изпълниха късо ъглов удар, коженото кълбо стигна до Вернер, който стреля с десния крак от границите на наказателното поле, но безкрайно неточно над вратата.

10 минути по-късно Рийс Джеймс дриблира около 20-30 метра и шутира, но опитът му за гол бе блокиран. След корнера Жоржиньо отправи удар при една отскочила топка, но тя профуча на сантиметри от дясната греда.

В 28-ата минута Жоржиньо фаулира Ричарлисон пред наказателното поле и Крис Кавана отсъди пряк свободен удар. Люка Дин изпълни, но нацели стената – ъглов удар. След неговото изпълнение обаче не се стигна до нищо опасно.

Моменти след това лондончани откриха. Хъдсън-Одой намери Маркос Алонсо на левия фланг по нападението в опасната зона, който центрира прострелно в наказателното поле, където Кай Хавертц засече и след рикошет в Бен Годфри резултатът бе открит.

В 60-ата минута Хъдсън-Одой поучи вляво в наказателното поле, навлезе навътре и изпрати опасно топката към левия ъгъл, но Пикфорд отново се намеси.

В 64-ата минута Хавертц бе изведен зад защитата, Джорджан Пикфорд излезе и спъна германеца, а Крис Кавана посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Жоржиньо, който прати кълбото в десния ъгъл и покачи на 2:0.

В 86-ата минута Кай Хавертц и Канте в рамките на броени секунди имаха шанс да направят резултата класически, ала двойно спасяване на Пикфорд отчая двамата полузащитници.

В друг мач снощи Уест Хям победи Лийдс с 2:0 и вече е на петото място с 48 точки – на 2 зад Челси и на толкова пред Евъртън.

Джеси Лингард откри за „чуковете“ в 21-ата минута, когато вратарят на гостите първоначално изби удара му от дузпа, но добавката му бе неспасяема за 1:0.

Крейг Доусън удвои резултата още в 29-ата минута след центриране от ъглов удар. Патрик Бамфорд пропусна двете най-добри положения за Лийдс през второто полувреме.

Лидерът Интер успя да се справи с ново сериозно предизвикателство този сезон и победи с 1:0 коварния тим на Аталанта при домакинството си от 26-ия кръг на Серия „А“.

В изключително равностоен мач, в който приоритет беше тактиката, а не красивата игра разликата направи Милан Шкриниар, който успя да отбележи след разбъркване пред Спортиело след корнер.

Двата тима започнаха доста нахъсано срещата, като пресата цареше в действията на терена. Запата и Лукаку опитаха удари, които обаче бяха доста неточни, но истински положения нямаше в първите 20-на минути.

В 25-та минута Ромелу Лукаку излезе очи в очи с вратаря Спортиело, но защитниците го настигнаха и спряха преди да отправи качествен удар. В 30-та минута Дуван Запата стреля изключително неточно от над 20 метра.

В 39-та минута дойде първото истинско положение в срещата. След ъглов удар Дуван Запата се извиси най-високо и с мощен удар принуди Самир Ханданович да прави първото ключово спасяване в мача.

Както първата част беше изключително безлична, така в началото на второто полувреме домакините избухнаха с попадение. След центриране и кратко разбъркване пред вратата на Спортиело, Милан Щкриниар се оказа най-съобразителен, за да отбележи за 1:0.

В 62-та минута Робин Госенс беше намерен с остро центриране отдясно, но от малък ъгъл не уцели вратата на Ханданович след удар с глава.

Малко след това Муриел влезе на мястото на Сапата и се озова на добра позиция за изстрел в 75-та минута, но Ханданович успя да парира с крак.

В сами край Толой имаше добър шанс при корнер, но опитът му за акробатичен изстрел не сполучи.

Така Интер събра 62 точки на първото място и отново възстанови преднината си пред Милан на шест пункта. Аталанта пък остана извън Топ 4 с 49 точки – на една от Рома.

Бетис постигна обрат от 0:2 до победа с 3:2 в домакинството си на Алавес. Гостите водеха на почивката след голове на Хоселу (12) и Едгар Мендес (24), но в последната третина на мача тимът на Мануел Пелегрини стигна до пълен обрат. Борха Иглесиас се разписа от дузпа в 61-ата минута и донесе победата на тима в 88-ата минута, а между двете му попадения Хоакин направи 2:2 в 81-ата минута.

Така Бетис записа четвърта поредна победа в Ла Лига и е шести в класирането, като изостава на шест точки от четвъртия Севиля. Алавес изпусна шанс за точки и остава предпоследен, а две точки го делят от първия отбор над чертата, който е Елче.

Монако е последният сигурен участник на 1/8-финалите в турнира за Купата на Франция. Монегаските спечелиха с 2:0 гостуването си на Ница и продължават в следващата фаза.

Гостите поведоха в 29-ата минута, когато Сеск Фабрегас напредна почти до аутлинията и върна към непокрития Кевин Фоланд, който от движение засече топката във вратата за 0:1.

В 87-ата минута след поредица от грешки в защитата на Ница топката се озова в Рубен Агийяр, който с далечен удар по земя успя да вкара за крайното 0:2.

Така Монако заслужено достигна до 1/8-финала, където са още отборите на Булон, Тулуза, Ред Стар, Румили Вайер, Седан, Монпелие, Метц, Льо Пуи Фут, Самур, Лион, ПСЖ, Лил, Анже, Шатобриан и Кант Русийон.