Челси се издъни с 0:2 от Саутхямптън навръх Boxing Day (ВИДЕО)

Арсенал направи 1:1 с Борнемут при дебюта на Артета, Тотнъм обърна с 2:1 Брайтън

Челси допусна шокираща загуба с 0:2 от 13-ия Саутхемптън в мача от 19-ия кръг на Висшата лига. Навръх „Боксинг дей“ лондончани не донесоха подарък на своите фенове, след като изгубиха нови точки в битката за Топ 4.

Първото полувреме донесе само три интересни положения, но заедно с тях и откриващото попадение в мача. В 22-та минута дойде първия изстрел към едната от двете врати, но ударът на Томори беше спасен.

Малко след половин час игра обаче Обафеми получи след центъра напредна необезпокояван към наказателното поле и от границата му прати топката неспасямо в горния ляв ъгъл.

След почивката Челси продължи с по-настойчивата си игра, но Саутхемптън се справяше отлично с набезите към вратата си. Хъдсън-Одой и Жоржиньо стреляха от дистанция, след като все по-трудно топката стигаше до наказателното поле, а в 67-та Лампард направи вторя смяна в мача, пускайки Пулишич в игра, след като още на почивката замени Зума с Мейсън Маунт.

Само шест минути по-късно обаче „светците“ матираха за втори път Кепа. Армстронг получи топката извън наказателното поле и пусна параболичен пас към Редмънд, който изпревари стража на „сините“ и прати топката в мрежата.

Така Челси допусна чевтърта домакинска загуба през сезона и трета в последните четири кръга. Саутхемптън пък се изкачи на 13-то място с 21 точки.

Въпреки треньорската рокада, проблемите на Арсенал също продължават. „Артилеристите“ разочароваха феновете си на Коледа, след като не успяха да победят Борнемут в дебюта на Микел Артета.

Мачът завърши при резултат 1:1, а след него лондончани са с 24 точки – на осем от челната четворка и на девет от зоната на изпадащите.

Кристъл Палас направи пълен обрат и спечели лондонското дерби на 19-ия кръг във Висшата лига, побеждавайки с 2:1 Уест Хем.

Първото полувреме на „Селхърст Парк“ не донесе кой знае какви интересни положения, като първо Maйер стреля неточно, а след това Джордан Аю и Микаел Антонио направиха същото.

Веднага след почивката Аю и Миливоевич бяха доста активни и отправиха много по-опасни изстрел, но Роберто се намеси. Три минути по-късно Уест Хем изненадващо откри. Антонио намери с отличен пас зад гърба на защитата Робърт Снодграс и нападателят прати топката в левия ъгъл на Гуайта.

Палас се мобилизира след инкасираното попадение и в 68-та Куяте изравни с първия си гол с екипа на червено-сините.

Двата отбора бяха много равностойни в следващите минути, но фаталния за Уест Хем удар нанесе Аю точно преди да изтече редовното време. Нападателят направи невероятен солов рейд, започнал от десния фланг, преминал през границата на наказателното и свърши с прехвърлящ удар над Роберто, като за гола си той премина през четирима бранители.

Така Палас 26 точки на осмото място, докато „чуковете“ остават на опасното за тях 17-то място с 19 точки.

Тотнъм спечели с 2:1 след домакински обрат срещу Брайтън с две попадения след почивката, дело на Хари Кейн и Деле Али. Момчетата на Жозе Моуриньо отново показаха колебания в защита, но вратарят им Паоло Гацанига направи няколко ключови спасявания, а и „чайките“ се отчетоха с няколко пропуска.

Хари Кейн вкара топката в мрежата още в 24-ата минута, ала след разглеждане на ситуацията със системата VAR се видя, че нападателят е бил в тънка засада и голът бе отменен.

Не след дълго Брайтън изненада неприятно своите домакини, защото в 37-ата минута Адам Уебстър засече с глава и откри резултата.

Той се запази до почивката, ала скоро след нея Тотнъм изравни, макар и с доза късмет. В 53-ата минута топката стигна до Кейн след рикошет – първият му изстрел бе спасен от вратаря, но при втория той не остави шансове на вратаря и изравни – 1:1.

Последваха силни минути на „шпорите“, за да вземат те в крайна сметка своето с красиво попадение на Деле Али. Появилият се като резерва Кристиан Ериксен подаде към Серж Орие, който върна към 23-годишния английски национал, а той майсторски прехвърли стража за 2:1. Повторенията показаха, че вратарят на гостите можеше да се намеси и по-добре.

След това пък този на домакините трябваше да покаже класа, за да запази аванса на своите, а в самия край Деле Али можеше да вкара трето попадение, след като овладя елегантно и отправи опасен изстрел, ала Мат Райън спаси.

Така Тотнъм записа шестата си победа в 9 мача под ръководството на Жозе Моуриньо и зае петото място във временното класиране с 29 точки, докато Берайтън остана с 20 в своя актив.