Челси се издъни у дома срещу Саутхямптън, 4 от 4 за Юнайтед (ВИДЕО)

Тази вечер е голямото дерби между Манчестър Сити и Ливърпул

Челси пропусна да победr Саутхямптън на своя „Стамфорд Бридж“, като двата тима завършиха при нулево равенство в мача от 21 кръг на английската Висша лига. Лондончани определено можеха да съжаляват за изпуснатите три точки, тъй като в огромна част от двубоя бяха по-добрият отбор, но така и не успяха да поразят вратата на съперника, който се бранеше добре.

В срещата все пак се стигна до гол на Алваро Мората, но таранът на „сините“ бе в засада, когато вкара топката в мрежата на „светците“ и попадението закономерно беше отменено.

С това равенство Челси се отдалечава от мечтите за титла все повече, като е с актив от 44 точки и се намира на 10 от лидера Ливърпул, който обаче днес гостува на Манчестър Сити. Саутхямптън от своя страна е първият тим в зоната на изпадащите с 16 точки след 21 кръга.

Манчестър Юнайтед пък вече има 4 победи от 4 мача след уволнението на Жозе Моуриньо. Момчетата на наследилия го до края на сезона Оле Гунар Солскяер спечелиха с 2:0 визитата си на Нюкасъл и вече изостават само с 6 точки от четвъртия Челси.

Вдъхновението за гостите дойде от резервната скамейка, тъй като Ромелу Лукаку откри резултата с първото си докосване до топката, а освен това подаде на Алексис Санчес, който също влезе от пейката и асистира на игралия силно Маркъс Рашфорд за втория гол.

Ето и останалите резултати: Хъдърсфийлд – Бърнли 1:2, Уест Хем – Брайтън 2:2, Уулвърхемптън – Кристъл Палас 0:2, Борнемут – Уотфорд 3:3

Снимка: Getty Images