Челси спечели дербито с Тотнъм с дузпа (ВИДЕО)

Не пускат Ливърпул с Германия за мача с РБ Лайпциг в Шампионската лига, Билбао на полуфинал за Купата на Краля, Божидар Краев и Фамаликао със загуба у дома

Челси спечели с 1:0 дербито срещу Тотнъм от 22-ия кръг на Висшата лига. Голът вкара Жоржиньо от дузпа в 24-ата минута. Успехът позволи на „сините“ да изпреварят Евертън и да се настанят на шестото място в класирането. За тима на Жозе Моуриньо загубата беше трета поред и той заема осма позиция.

Още в началните секунди на срещата Тимо Вернер застраши вратата на Тотнъм, но ударът му с глава бе неточен.

Челси все пак успя да поведе, но това се случи малко повече от 20 минути по-късно. Ерик Дайър фаулира противников играч в наказателното поле и главният арбитър Андре Маринър не се поколеба да отсъди дузпа в полза на Челси. Жоржиньо застана зад бялата точка и реализира за 0:1.

В 36-ата Томас Тухел трябваше да прави принудителна смяна, тъй като Тиаго Силва получи травма и на мястото на бразилеца в игра се появи Андреас Кристенсен.

В края на полувремето двата отбора си размениха по една голова ситуация. Първо Серж Орие засече опасно центриране в наказателното поле, но ударът му излезе в аут, а след това Мейсън Маунт опита изстрел към вратата на Лорис, който бе блокиран.

Челси имаше прекрасна възможност да удвои аванса си в в 60-ата минута. Маунт изведе Вернер в отлична позиция, но блестяща намеса на Серж Орие с блестящо попречи на германския нападател да изпрати топката във вратата на Юго Лорис.

Четвърт час по-късно „сините“ пропиляха още едно отлично положение. Мейсън Маунт се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе отразен от Юго Лорис.

В 87-ата минута Тотнъм пък можеше да изравни. Винисиус засече с глава центриране в наказателното поло. От няколко метра той обаче прати топката покрай вратата на гостите. До края Дайър пробва да вкара от фаул, но без успех.

Ливърпул не може да влезе в Германия, за да изиграе мача си с РБ Лайпциг от Шампионската лига. Това реши федералната полиция. По-рано през седмицата от немския клуб помолиха за изключение от новите правила срещу разпространение на коронавируса. Такова обаче не беше дадено.

„Федералната полиция информира РБ Лайпциг, че описаният случай не попада в специалните обстоятелства„, се казва в официално изявление.

По новите правила на УЕФА Лайпциг трябва да намери неутрален стадион за двубоя. „Биковете“ обаче нямат много време, защото УЕФА иска яснота до 8 февруари. Ако това не се случи Лайпциг може да загуби служебно с 0:3. Тимът от Германия трябва да плати и всички разходи по новия стадион.