Черно море е на бараж за Лигата на конференциите! (ВИДЕО)

„Моряците“ победиха с 1:0 Царско село и си гарантираха седмото място, ще играят срещу Арда на 30 май в Кърджали

Черно море победи с 1:0 Царско село в мач от предпоследния кръг на плейофите в Първа лига. Голмайсторът за гостите бе Пабло Гарсия.

С тези три точки „моряците“ си гарантираха седмото място, което значи, че ще играят с 4-ия от Топ 6 в спор за участие в Лигата на конференциите – това е Арда (Кърджали).

В шестата минута Карим Роси бе изведен зад отбраната, но си поведе дълго топката и не успя да стреля.

3 минути след това Жозе Гомеш получи подаване в наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб и попадна в ръцете на Иванов.

В 31-ата минута Родриго се озова непокрит в пеналтерията след центриране на Панов от левия фланг, но шутът му от непосредствена близост бе париран от Иванов.

В 40-ата минута Манев опита да намери свой съотборник в пеналта от пряк свободен удар, но топката прехвърли всички.

В 55-ата минута Родриго нахлу в наказателното поле и продължи пътя на топката към Иса, но изстрелът му профуча над вратата.

11 минути по-късно Касми навлезе от десния фланг навътре и потърси горния десен ъгъл, но мерникът му изневери. В ответната атака Роси откри за „царете“, но попадението бе отменено заради засада.

В 71-ата минута Касми пусна извеждащ пас на дясното крило към Панов, който спринтира, видя непокрития в наказателното поле Пабло Гарсия и с прецизно подаване намери съотборника си, който прониза Иванов с плътен шут.

6 минути след това Луис Педро пое предварително към съблекалните, тъй като получи втори жълт картон заради неспортсменска проява спрямо съперников играч.

Източник: gong.bg, Снимка: ПФК Черно море