Черно море и Витоша стартираха с победи шампионата (ВИДЕО)

„Моряците“ обърнаха с 2:1 новака Ботев (Враца), Бистришките тигри също с обрат за 2:1 над Дунав

Черно море направи отличен старт в новия сезон на Първа професионална лига. Отборът на Илиан Илиев показа отлична игра срещу новака Ботев (Враца), създаде повече от 10 чисти положения, но трябваше да трепери до 87-та минута за победата с 2:1.

В 5-ата минута Петър Атанасов вкара красив гол, давайки преднина на тима от Враца. Ненов организира бърза контраатака, топката бе пусната за Атанасов, който с мощен удар прати в левия страничен стълб, след което кълбото се оплете в мрежата зад Макенджиев.

Последваха много пропуски, а Кононго проби отляво в 41-ата минута, опита да подаде на свой съотборник, Мариян Иванов застана на пътя на топката, но вместо да изчисти прати в собствената си врата, за радост на феновете на домакините на ст. „Тича“ за 1:1.

В 87-ата минута при центриране от корнер Митов увисна и не се намеси добре, топката се отби в гредата и попадна в Божилов, който с плътен удар с левия крак осигури успеха на своя тим – 2:1 за Черно море.

Витоша също стартира с победа новия сезон в Първа. Тимът на Росен Кирилов обърна Дунав от 0:1 до 2:1 на стадиона в Бистрица.

Гостите поведоха преди почивката чрез Ахмед Ахмедов, изпуснаха да вкарат втори гол, а през второто полувреме превъзходството на Витоша беше тотално. Наско Милев пропусна на два пъти преди да си спечели дузпа в 61-ата минута. Той се измъкна от Ковачев, финтира и вратаря, който обаче го фаулира, а рефера посочи бялата точка. Милев застана зад топката и вкара за 1:1.

Домакините стигнаха до пълен обрат в 63-ата минута. Разписа се Стефан Христов. Георги Амзин върна топката по земя пред вратарското поле, където Христов я посрещна и не остави никакъв шанс за вратаря – 2:1.

В добавеното време играчи на двата отбора се хванаха за гушите, а реферът Ивайло Стоянов изгони Петко Цанков и Анте Рения от Витоша, както и Красимир Станоев от Дунав.

Дебют начело на Витоша пък направи Росен Кирилов, който миналия сезон беше помощник на Костадин Ангелов.

Снимка: chernomorepfc.bg