Черно море поднесе изненадата и би Лудогорец с 1:0 (ВИДЕО)

Бившето „канарче“ Виктор Генев донесе успеха на „моряците“ във фаталната 13-а минута, шампионите реват за дузпа и отменен гол

В здрав мач и пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев, Черно море постигна минимална победа над шампиона Лудогорец с 1:0. Единственото попадение в мача вкара Виктор Генев през първата част.

Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, независимо от студеното и ветровито време. Първото сериозно положение в мача бе за гостите в 5-та минута, когато след центриране от корнер Драгош Григоре засече топката с глава, но тя премина над вратата на домакините. В 11-та минута Черно море можеше да открие резултата, но вратарят на Лудогорец Пламен Илиев улови топката след удар на Георги Илиев по земя.

В 13-та минута домакините поведоха в резултата. Аристот Ндонгала центрира отдясно, Георги Илиев отклони топката към Виктор Генев, който с глава от непосредствена близост вкара за 1:0. В 16-та минута Георги Илиев можеше да реализира нов гол за „моряците“, но след удара му с глава вратарят Пламен Илиев улови.

В 25-та и 26-та минута Лудогорец на два пъти бе близо до изравняване, но пропуснаха Клаудиу Кешеру и Джоди Лукоки. В 33-та минута Аристот Ндонгала стреля опасно от 20-тина метра, но вратаря на гостите Пламен Илиев улови топката.

В 35-та минута Виктор Генев можеше да вкара втория си гол в мача. Георги Илиев центрира от фаул, Генев засече топката с глава, но за късмет на шампионите тя мина на сантиметри от страничната греда. В 37-та минута бе най-чистото положение за гостите, когато Вандерсон стреля от няколко метра, но вратарят Иван Дюлгеров успя да избие топката.

В 73-та минута Якуб Свиерчок бе изведен в отлична позиция, но от няколко метра пропусна на празна врата да изравни резултата. Играчите на Лудогорец имаха съвсем основателни претенции за дузпа в 75-та минута, когато Якуб Швиерчок стреля, топката бе блокирана с ръка от Пламен Димов, но съдията Никола Попов не свири такава.

Гол на Лудогорец много спорно не бе зачетен в 82-та минута. Сисиньо центрира в наказателното поле на Черно море, където Якуб Швиерчок стреля с глава и вкара топката във вратата на Иван Дюлгеров, но бе маркирано нарушение на полския футболист срещу стража на Черно море и съдията Никола Попов не зачете попадението. Решението на Никола Попов е много спорно, тъй като Дюлгеров закъсня със своята намеса.