Черно море потопи ЦСКА с 3:1 на Армията! (ВИДЕО)

Лудогорец победи по шампионски Берое с 4:2 като гост

Черно море постигна значима победа с 3:1 като гост на ЦСКА във 2-ия кръг на Първа лига. Момчетата на Илиан Илиев показаха отлична играсрещу безличен отбор на „армейците“, който феновете на „Българска армия“ започнаха да освиркват още преди почивката.

Мачът даде и сериозен отговор на феновете на „червените“. Те обвиниха Черно море, че е отишъл с резервите и е загубил от Лудогорец в последния кръг на миналия сезон. Това осигури осмата поредна титла на разградския тим, за сметка на ЦСКА. Да, но снощи на терена бяха 9 от титулярите в този мач, които пометоха „червените“ насред „Армията“.

Победата на Черно море като гост на ЦСКА е първа за варненци от 16 години, след като последният им успех на „Армията“ дойде през април 2003-та година. Още по-голяма тежест за успеха на днешните гости носи и фактът, че Илиан Илиев пък успя да изведе тима си до победата с трима юноши – Иван Дюлгеров, Мартин Минчев и Виктор Попов.

Началото на мача не предвещаваше бурята, която предстоеше, след като ЦСКАразиваше добри атаки, като между 13-та и 18-та минута Али Соу на два пъти имаше отлични шансове да отбележи, но късметът не беше на негова страна.

В 23-та обаче Исмаил Иса получи топката отляво, с отлична техника преодоля Томаш и с хубав удар в далечния ъгъл откри за Черно море.

След нови две атаки на ЦСКА в 36-та минута при центриране отляво на вратата на ЦСКА Стойчо Атанасов спря топката с ръка и Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Родриго, който беше безпогрешен за 0:2.

Играта на домакините логично не се понрави на феновете по трибуните и освиркванията започнаха да валят преди да са изминали и 40 минути игра, като най-много бяха те към Стойчо Атанасов, направил грешката за дузпата. Това накара Добри Митов да го замени още преди почивката с Бикел, а юношата на ЦСКА съблече фланелката си още на страничната линия.

След почивката ЦСКА имаше два отлични шанса да се върне в мача, но първо мощен удар на Жеферсон беше боксиран от Дюлгеров, а при добавката Евандро беше неточен. В 58-та минута отново той пропусна фрапантно пред вратата на гостите, след като с глава прати топката в аут от няколко метра.

Така се стигна до 60-та минута, когато Родриго отбеляза третия гол за варненци след отличен пробив на Виктор Попов отдясно и хубав удар по земя. Веднага след третото попадение феновете на „армейците“ започнаха скандирания с виковете „Оставка“, като не е ясно дали са насочени към ръководството или треньорския щаб на клуба.

Очаква се собственикът на клуба Гриша Ганчев да предприеме спешни мерки за излизането от кризата.

15 минути преди края две от резервите на ЦСКА Соломон и Уот комбинираха успешно за почетното попадение на „армейците“, като първият центрира добре отдясно и нападателят вкара с глава от близка дистанция.

В 77-та минута опасна контраатака, която оставяше Жордао Кардосо сам срещу Черниаускас беше спряна заради засада, но повторенията показаха, че такава не съществува. Минути по-късно ситуацията се повтори, когато Мартин Минчев беше изведен по лявото крило, но флагът бе вдигнат без основание.

Така с успеха си Черно море излиза на първото място с шест точки от два мача и с равни показатели с Лудогорец, докато ЦСКА все още няма успех и е с едва една точка на 10-та позиция.

В късния мач шампионът Лудогорец победи с 4:2 като гост Берое. Шампионите вече имат аванс от пет точки пред ЦСКА в класирането. По две попадения за тима от Разград отбелязаха бившия футболист на ЦСКА Жоржиньо и Клаудиу Кешеру. От домакините се разписа Йосипович от дузпа и с с глава в края на мача.

Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев започна без Марселиньо, който бе извън групата. Други двама лидери на тима Дяков и Моци останаха на резервната скамейка.