Черно море разби с 5:0 Ботев (Вр) и стъпи на третото място (ВИДЕО)

„Моряците“ изпревариха с 2 точки пловдивските „канарчета“

Черно море прегази немощния Ботев (Враца) с 5:0 в среща от 25-ия кръг на Първа лига. По този начин възпитаниците на Илиан Илиев изпревариха Ботев (Пловдив) и стъпиха на третото място във временното класиране с 45 точки, с 2 повече от „канарчетата“.

Матиас Курьор отбеляза още в 8-а минута за „моряците“, но попадението беше отменено след намеса на ВАР. Васил Панайотов все пак откри в 14-а минута. Курьор удвои в 21-а минута. Сердюк оформи класиката малко след това. Пабло Гарсия матира гостите за 4-ти път в 36-а минута. Сердюк отново вкара в 69-а минута за 5:0, което се оказа и крайният резултат.

Домакините обаче дадоха свидна жертва, след като Васил Панайотов беше изнесен на носилка късно в мача.

Източник: gong.bg, Снимка: chernomorepfc.bg