Дания разби Русия с 4:1 и е на осминафинал на Евро 2020 (ВИДЕО)

Автогол на Храдецки и Лукаку осигуриха на Белгия заслужен успех над Финландия с 2:0

Дания разби Русия с 4:1 в последните мачове от група “В” на стадион “Паркен” в Копенхаген и завърши на второ място с 3 точки, което бе достатъчно за класиране на осминафиналите на Евро 2020. Там те ще срещнат отбора на Уелс.

Мачът стартира предпазливо от страна и на двата отбора, но изведнъж головете започнаха да падат един след друг и така до самия край.

В 38-мата минута падна първият гол в мача в полза на Дания. Микел Дамсгаард получи топката в центъра, рязко смени посоката и от около 20 метра шутира технично в десния ъгъл на Сафонов. Вратарят на Русия не очакваше подобен развой на събитията и само остана да наблюдава пътят на топката.

В 58-мата минута датчаните отбелязаха отново. Юсуф Поулсен получи страхотен подарък от Роман Зобнин, който се опита да върне топката към своя вратар. Там обаче дебнеше Поулсен, който пресече подаването и без проблем реализира и приближи отбора си до бленуваната цел.

Десет минути по-късно Русия успя да върне един гол с дузпа. Дивеев фаулира Артьом Дзюба в собственото си наказателно поле. Руснакът беше безпогрешен пред противниковата врата.

След още десет минути падна четвъртият гол в мача. Отборът на Дания се съвзе бързо след дузпата и добави още едно попадение в двубоя. Андреас Кристенсен нанесе страхотен удар от движение извън наказателното поле, който матира стража на руснаците.

Две минути след това Йоаким Маеле направи разгрома още по-значим като промени резултата на 4:1 за своя тим.

„Червеният динамит“ реализира след мълниеносна контраатака, която завърши с красиво попадение на Маеле в долния десен ъгъл.

Така Дания направи изключителното и след две загуби успя да завоюва впечатляваща победа срещу Русия, с която се класира за директните елиминации.

Отборът на Белгия спечели с 2:0 срещу Финландия и по този начин завърши с пълен актив от 9 точки на първото място в Група „В“.

„Червените дяволи“ трябваше доста да се потрудят за този си успех, като чакаха цели 74 минути, за да поведат, макар и след нещастен автогол на Лукаш Храдецки, който дотогава беше заключил своята врата.

Малко по-късно пък Ромелу Лукаку също се разписа, оформяйки крайното 2:0 в тази среща, което подпечата успеха на белгийците.

Така Белгия печели безапелационно тази Група „В“ с 9 точки, а на осминафиналите очаква третия от група „A“, „D“, „E“ или „F“.