Дарби Каунти изхвърли Юнайтед от Купата на лигата (ВИДЕО)

Редовното време завърши 2:2, Фил Джоунс пропусна решаващата дузпа

Дарби Каунти хвърли бомбата на третия кръг за Купата на лигата, като елиминира Манчестър Юнайтед. Стори го на „Олд Трафорд“ с 8:7 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 2:2.

Решаващият пропуск при дузпите направи Фил Джоунс. Преди това играчите на двата тима изпълниха 15 удара от бялата точка и не сбъркаха нито веднъж.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 3-ата минута. Хуан Мата получи топката и я прати в далечния ъгъл за 1:0.

Дарби изравни след час игра. Хари Уилсън изпълни отлично свободен удар и не остави шансове на Ромеро за 1:1.

В 67-ата минута Ромеро игра с ръка извън наказателното поле, за да спре пробив на Уилсън и беше изгонен. Лукаку удари гредата в 73-ата минута.

В 85-ата минута „овните“ смълчаха „Олд Трафорд”, макар и след намесата на ВАР. Грант изби удар на Маунт, а Мариот вкара при добавката. Уилсън беше в засада при удара, но не тръгна за топката, така че голът бе признат.

Четири минути след края на редовното време Маруан Фелайни вкара с глава и така се стигна до изпълнение на дузпи.

Манчестър Сити премина успешно третия кръг, след като спечели с 3:0 гостуването си на Оксфорд. Мениджърът Пеп Гуардиола даде шанс на доста от резервите да поиграят, а младият страж Арянет Мурич направи официалния си дебют за тима. Освен това в титулярния състав фигурираха имената на Диас, Марез, Фодън, Зинченко, както и Данило.

Попаденията бяха дело на Жесус (36), Марез (78) и Фодън (90+2).

Резултати, III кръг: Борнемут – Белкбърн 3:2, Блекпул – КПР 2:0, Бъртън – Бърнли 2:1, Милуол – Фулъм 1:3, Оксфорд – Манчестър Сити 0:3, Престън – Мидълзбро 3:4 с дузпи (2:2), Уулвърхемптън – Лестър 1:3 с дузпи (0:0), Уикъмб – Норич 3:4, Манчестър Юнайтед – Дарби Каунти 7:8 с дузпи (2:2), Уест Бромич – Кристъл Палас 0:3

Снимка: Getty Images