Дербито между Ливърпул и Юнайтед завърши без голове (ВИДЕО)

Двата гранда, водени от Клоп и Моуриньо, не можаха да се пробият, „червените дяволи“ продължават да нямат загуба през сезона

Ливърпул завърши наравно 0:0 у дома срещу Манчестър Юнайтед в дербито от осмия кръг във Висшата английска лига пред над 52 хиляди зрители. „Червените дяволи“ владееха повече топката от своя голям съперник, но не успяха да достигнат до попадение.

В 35-ата минута на двубоя на „Анфийлд“ Роберто Фирмино проби отляво и центрира, а Жоел Матип шутира, но Давид де Хеа с крак изби топката, а при добавката Мохамед Салах прати кълбото покрай вратата.

Гостите отговориха с положение на Ромелу Лукаку, който отблизо не успя да преодолее вратаря Симон Миньоле в самия край на първата част.

След почивката Ливърпул пак владееше ситуацията на терена и в 57-ата минута Емре Джан отблизо не можа да се разпише във вратата, пазена от Де Хеа. Пет минути по-късно Салах не успя да засече подаване на Фирмино, а до края натискът на домакините не доведе до чисти голови положения в наказателното поле на Юнайтед. Вратарят Де Хея пък вече има 17 мача без допуснат гол тази година.

След това равенство „червените дяволи“ остават без загуба и с актив от 20 точки на първо място във временното класиране. Ливърпул е на шеста позиция до момента със седем точки по-малко.

Манчестър Сити обаче се върна начело в класирането, след като разби със 7:2 Стоук Сити и събра 22 точки.

Снимка: reuters