Десподов с нов гол за Щурм (Грац)

След хеттрика си срещу Санкт Пьолтен, българският национал не спира да бележи

Кирил Десподов продължава да демонстрара отличната си форма. Българският национал отбеляза единия от головете за Щурм (Грац) при победата с 2:0 срещу Капфенберг в мач от 1/8-финалите за Купата на Австрия.

Десподов се разписа в началото на второто полувреме, а тимът му игра почти цял мач с човек по-малко заради червен картон на Анастасиос Авлонитис в 22-ата минута. Малко преди почивката домакините, които са на дъното във втора дивизия, пропуснаха дузпа.

Попадението е четвърто за Десподов с екипа на Щурм. Само преди няколко дни бившата звезда на ЦСКА разспипа Санкт Пьолтен с хеттрик за победата с 4:0. За Купата той беше заменен в 67-ата минута от Хуан Домингес, а в добавеното време Беким Балай наказа грешка в защитата на Капфенберг и сложи точка на спора.

Следващият мач на тима, воден от Нестор Ел Маестро, е на 2 октомври срещу участника в групите на Лига Европа Волфсбергер. В момента Щурм е на пето място в Бундеслигата.