Димитър Митов герой за Кеймбридж Юнайтед в ФА Къп (ВИДЕО)

Вратарят си пожела гостуване на любимия си Манчестър Юнайтед в следващия кръг

Българският вратар на третодивизионния Кеймбридж Юнайтед Димитър Митов бе титуляр в мача на своя тим срещу Нюкасъл от третия кръг на турнира за Купата на Англия и се превърна в герой за гостите. Той направи серия от блестящи спасявания и Кеймбридж спечели с 1:0 на „Сейнт Джеймсис Парк“. Единственото попадение реализира Джо Айрънсайд в 57-ата минута.

призна, че никога няма да забрави как дори феновете на „свраките“ са го аплодирали след едно от изключителните му спасявания на „Сейнт Джеймсис Парк“. Българинът си пожела гостуване на „Олд Трафорд“ в следващия кръг на Фа Къп, тъй като симпатизира на Манчестър Юнайтед.

„Това, което направихме днес, е невероятно, но през цялото време знаехме, че няма какво да губим. Трябваше да покажем най-доброто си лице и направихме точно това днес. През цялото време вярвахме – вижте колко наши привърженици дойдоха да ни подкрепят. Страхотно начало на годината. Този успех не се дължи на мен, защото ако не вкараме гол, няма как да спечелим. В личен план обаче съм много щастлив. Затова играем футбол – за да можем да се изправим срещу големите играчи, срещу отборите от Премиър лийг. Обичам да съм вратар, да се хвърлям, за да изкарвам прехраната си.

Нямам думи. Никога няма да забравя момента през първото полувреме, когато спасих удара на Джейкъб Мърфи, избивайки го над напречната греда, и дори феновете на Нюкасъл ме аплодираха. Аз съм фен на Манчестър Юнайтед, така че искам в следващия кръг да гостуваме на Ман Юнайтед“, заяви Митов след триумфа на „Сейнт Джеймсис Парк“.

Първият клуб от Висшата лига, който отпадна от турнира, е Бърнли. Отборът на Шон Дайч загуби с 1:2 у дома от шестия в Чемпиъншип Хъдърсфийлд. В една от най-интересните срещи Кристъл Палас осъществи обрат в лондонското дерби срещу Милуол и спечели с 2:1. Другата голяма изненада е успехът, който постигна на свой терен нискоразредният Кидърминстър над тима от Чемпиъншип Рединг също с 2:1.

Актуалният носител на трофея Лестър започна защитата на отличието срещу съперник от Висшата лига – Уотфорд, като стигна до убедителна победа с 4:1. „Лисиците“ поведоха след гол от дузпа на Юри Тилеманс в седмата минута, а Джеймс Мадисън удвои в 25-ата. Уотфорд обаче бързо се върна в мача след попадение на Жоао Педро 27-ата. Харви Барнс покачи на 3:1 в 56-ата, а Марк Олбрайтън оформи крайния резултат в 85-ата минута.

Челси нямаше проблеми и разби с 5:1 у дома Честърфилд. Още в първите 20 минути лондончани взеха добър аванс след попадения на Тимо Вернер, Калъм Хъдсън-Одой и Ромелу Лукаку. Андреас Кристенсен и Хаким Диеш довършиха гостите през второто полувреме.