Димитър Тонев с 2 гола за младежите при 3:1 над Казахстан в „Анталия Къп“ (ВИДЕО)

Това бе втора победа за нашите, в последния мач играем срещу Северна Македония

Младежкият национален отбор на България се наложи с 3:1 над Казахстан в среща от турнира „Анталия Къп“.

Над всички бе футболистът на Ботев (Пловдив) Димитър Тонев, който реализира две попадения във вратата на Казахстан.

В 51-ата минута Владимир Николов открадна топката от вратаря и я прати в опразнената мрежа за 1:0.

Седем минути по-късно пък Димитър Тонев получи отляво и получи шанс за изстрел, който изпълни отлично, за да удвои резултата с удар по земя за 2:0.

След едва 2 минути отново Тонев оформи класиката. 19-годишният халф на Ботев (Пловдив) бе изведен от Доминик Янков и матира излезлия неразчетено вратар на Казахстан, за да направи резултата 3:0.

Почетното попадение за съперника ни падна 8 минути преди края на редовните 90 от дузпа, а с него бе сложена точка на днешния спор.

В последната минута Ангелов бе изгонен за втори жълт картон, защото се приближи твърде близо до топката при изпълнение на фаул.

Това бе втора победа на младежите след 2:1 над Украйна в първата среща. В последния мач от надпреварата България излиза срещу Северна Македония.

В приятелски двубой при U17 България завърши наравно 1:1 с Босна и Херцеговина.

Пълен мач за българите изигра юношата на „канарчетата“ Борислав Даскалов, а голът за лъвовете вкара Васил Христов.