Дортмунд разби с 4:0 Шалке в Рурското дерби! (ВИДЕО)

Всички резултати от завърналата се днес германска Бундеслига

Борусия Дортмунд се завърна с гръм и трясък след прекратяването на пандемията от COVID-19 и разби големия си съперник Шалке 04 с 4:0 в големия мач от 26-ия кръг на Първа Бундеслига. След повече от два месеца без футбол Ерлинг Халанд се нуждаеше само от 29 минути, за да открие резултата на „Сигнал Идуна Парк”. В 45-ата пък Рафаел Герейро удвои актива на домакините.

Втората част в Дортмунд паднаха нови два гола във вратата на Маркус Шуберт, като три минути след почивката Торган Азар направи 3:0, а в 63-ата минута Рафаел Герейро оформи на практика крайния резултат във Вестфалия срещу „миньорите”.

При попаденията си футболистите от Дортмунд празнуваха пред празните трибуни като спазваха „физическа дистанция“ помежду си.

„Жълто-черните” са с актив от 54 точки, като вече са на точка зад лидера Байерн Мюнхен, но баварците са и с мач по-малко. Шалке 04, от своя страна, е осми с 37 пункта.

Останалите резултати от днес:  РБ Лайпциг – Фрайбург 1:1, Хофенхайм – Херта 0:3, Фортуна – Падерборн 0:0, Аугсбург – Волфсбург 1:2, Айнтрахт – Борусия М 1:3